• Kościół Nieustającej Pomocy w Gorlicach

    Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gorlicach-Gliniku

  • Przyjdź Chlebie żywy, Zbawco nasz..

  • Oto wielka Tajemnica Wiary

Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień - okres najważniejszych dni w Roku Liturgicznym. Jego punktem kulminacyjnym będzie Święte Triduum Paschalne. Podobnie jak w roku ubiegłym, główne uroczystości naznaczone będą mianem pandemii. Prosimy wszystkich o stosowanie się do obowiązujących rozporządzeń i wytycznych sanitarnych, a także o modlitwę za wszystkich, którzy walczą o ustanie pandemii.

SPOWIEDŹ ŚWIĘTA

Spowiedź w tym roku przebiegać będzie w nieco innym charakterze, aniżeli w przeszłości. Nie odbędzie się spowiedź parafialna w trakcie jednego dnia.

Z sakramentu pokuty skorzystać będzie można od poniedziałku do środy w godzinach 16:30-19:30 (z przerwą w trakcie wieczornej Mszy św.). Dodatkowo, we wtorek i środę w godz. 10:00-11:00 odbędzie się dodatkowa spowiedź dla seniorów. W jej trakcie wystawiony będzie Najświętszy Sakrament, aby umożliwić tym osobom indywidualną adorację.

WIELKI CZWARTEK

W Wielki Czwartek tradycyjne odbędzie się Msza Wieczerzy Pańskiej. Zostanie ona odprawiona o godz. 18:00. Po zakończonej Eucharystii będzie możliwość adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 22:00. Zachęcamy do przyjścia na wieczorną, indywidualną adorację. Z racji ograniczeń (1 osoba na 20 m. kw. powierzchni), nie wszystkie osoby będą mogły uczestniczyć w Liturgii w świątyni. Wszystkie osoby, dla których zabraknie wyznaczonych miejsc, będą mogły uczestniczyć na zewnątrz, zachowując bezpieczną odległość. Włączone będzie nagłośnienie zewnętrzne.

Z Mszy Wieczerzy Pańskiej będzie prowadzona transmisja na żywo za pośrednictwem naszej strony internetowej i mediów społecznościowych.

WIELKI PIĄTEK

Indywidualna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w godz. 8:00-17:00. Pamiętajmy o poście ilościowym oraz jakościowym.

O godz. 14:30 odprawione zostanie nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 17:00. Osoby, dla których zabraknie wyznaczonych miejsc, będą mogły uczestniczyć na zewnątrz.

Z wielkopiątkowej Liturgii prowadzona będzie także transmisja na żywo.

Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 22:00.

Cześć Krzyżowi Świętemu oddawać będziemy poprzez uklęknięcie bądź skłon. Pamiętajmy, by nie całować oraz nie dotykać Krzyża.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę będzie mieć miejsce co pół godziny, od godz. 8:30 do godz. 12:00. Osoby, dla których zabraknie wyznaczonych miejsc w środku świątyni, mogą gromadzić się w bezpiecznych odległościach na parkingu górnym oraz wokół kościoła (będzie włączone nagłośnienie).

WIELKA SOBOTA

Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień w godz. 8:00-18:30.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o godz. 19:00, z której przeprowadzimy transmisję na żywo.

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

O godz. 6:00 odbędzie się Msza św. rezurekcyjna. Pozostałe Msze św. o godz. 9:00, 11:00 - transmisja na żywo, 12:30. Osoby, które nie zmieszczą się w świątyni, prosimy o uczestniczenie na zewnątrz bądź poprzez transmisję internetową.

Prosimy wszystkich o rozwagę, pilnowanie przestrzegania wytycznych sanitarnych, niegromadzenie się w skupiskach (np. przy wejściach do świątyni) oraz o zakrywanie ust, nosa i zachowanie dystansu (także w trakcie udzielania Komunii św.).

Przypominamy także o możliwości uczestnictwa w naszych parafialnych obchodach poprzez transmisje na żywo oraz o możliwości indywidualnej adoracji w Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę.

POWRÓT DO WYBORU ZMARŁEGO
Slider
Pobieranie...
Pobieranie...
Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu

NABOŻEŃSTWA MAJOWE

Słuchaj radia VIA

Znajdź Mszę św. online

Polecamy