Nabożeństwa parafialne odprawiane są w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

IV Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty! Padł rekord w wysokości palmy

Już po raz czwarty zorganizowany został Konkurs Palm Wielkanocnych przy naszej parafii oraz MZS nr 3 w Gorlicach. Finał miał miejsce w Niedzielę Palmową, która rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Do rywalizacji zgłoszono 20 prac, po 10 palm w kategorii niskie oraz tyle samo w kategorii palm wysokich (powyżej 2 m).

Uczestnicy przez piątek i sobotę dostarczali swoje palmy, by jury w składzie: pani Anna Niemczyńska-Szurek - etnolog, pracownik Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz pani Barbara Wojnarska - przewodnik muzealny, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach mogło dokonać oceny prac oraz wyłonić laureatów. Wybór zwycięskich palm nie był łatwy, o czym może świadczyć wnikliwa analiza każdej zgłoszonej palmy i szeroka dyskusja w obradach jury. Po wybraniu zwycięskich palm zostały otwarte koperty, by poznać laureatów.

W Niedzielę Palmową uczestnicy Konkursu jak również wszyscy wierni zgromadzili się o godz. 10:45 przed naszą świątynią, by dokonać poświęcenia palm. Przy śpiewie Chrystus Wodzem, Chrystus Królem procesja z palmami uroczyście weszła do świątyni, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban.

Punktem kulminacyjnym Konkursu było ogłoszenie wyników. Przedstawiają się one następująco:


w kategorii palmy niskie:

1. miejsce - Magdalena Trojan

2. miejsce ex aequo - Joanna Gurba i Bożena Gurba oraz Kinga Zagórska

3. miejsce ex aequo - Weronika i Szymon Mrozek oraz Bartłomiej Żak

Wyróżnienie otrzymała palma wykonana przez Szymona Nowaka i Wiktora Nowaka.


w kategorii palmy wysokie:

1. miejsce - Klaudia i Joanna Gurba z rodzicami - ta palma zdobyła również nagrodę za najwyższą palmę (11,5 metra!) ufundowaną przez Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kuklę

2. miejsce - Natalia, Marta i Karol Zagórscy

3. miejsce - klasa Va MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Beata Przybyło

Wyróżnienie otrzymały palmy:

- Szkolnego Koła CARITAS przy MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Renata Tokarska

- Miejskie Przedszkole nr 2, opiekun Monika Gogola,

- Aurelia i Justyna Cop,

- Miejskie Przedszkole nr 3, opiekun Jolanta Romaniuk


W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia, dzięki którym możliwe było ufundowanie tak okazałych nagród. Czwartą edycję Konkursu wsparli: Barbara Bartuś - poseł na Sejm RP, Elżbieta Zielińska - poseł na Sejm RP, Jadwiga Wójtowicz - Radna Województwa Małopolskiego, Gorlice - Miasto Światła na czele z Panem Burmistrzem Rafałem Kuklą, Gorlickie Centrum Kultury, Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, LIDER market - ul. 11 Listopada, KINO KOLORY w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Joanna Bubak - Radna Miasta Gorlice, pizzeria Del Piero, księgarnia Mieszko, Budmat - grupa PSB, Drukarnia GLINIK, Hurtownia AZet.

W sposób szczególny chcemy podziękować koordynatorowi Konkursu Panu Ryszardowi Szarowiczowi, który po raz kolejny podjął się trudu organizacji tego wydarzenia. Ogromna ilość pracy włożona w przygotowanie Konkursu zasługuje na wielkie uznanie i wdzięczność. Serdecznie dziękujemy!

W imieniu Organizatorów chcemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli przystąpić do konkursu. W możliwie najpiękniejszy sposób świadczycie o tym, że polskie tradycje są wciąż żywe. Każda przygotowana palma stała na wysokim poziomie i wymagała sporego nakładu pracy. Głęboko wierzymy, że w kolejnym roku ponownie spotkamy się razem, a Wasze prace ponownie zyskają uznanie w oczach jury, zaproszonych Gości oraz wszystkich naszych parafian i mieszkańców Miasta Gorlice.

Zgodnie z zapowiedzią Pana Burmistrza, wybrane palmy będą zdobić gorlicki Rynek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej, która dostępna jest na naszej stronie internetowej.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu