W dniu 15 lutego do Domu Ojca odeszła ś.p. Ludwika Makowska - mama ks. kanonika. O godz. 9:45 we wtorek (18 lutego) na dolnym parkingu będzie podstawiony autokar dla wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się w zakrystii.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 9.02.2020 r.1.We wtorek w Kościele obchodzony będzie XXVIII Światowy Dzień Chorego. Z tej racji we wtorek 11 lutego o godzinie 8.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że z sakramentu tego mogą korzystać osoby rzeczywiście chore i w podeszłym wieku, które przystąpiły wcześniej do sakramentu pokuty. Pół godziny przed tą Mszą św. będziemy spowiadać chorych, którym ciężko jest przyjść do kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom chorym.

2.Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na remont kościoła.

3.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża św. Jadwigi. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

4.W liturgii Kościoła wypada:

- w poniedziałek - wspomnienie św. Scholastyki – Dziewicy;

- w piątek- święto św. Cyryla mnicha i Metodego biskupa – Patronów Europy;

5.Zapraszamy i zachęcamy do udziału w naszych nabożeństwach parafialnych do Bożego Miłosierdzia w czwartek i do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sobotę. Nabożeństwa są o godz. 17.00,a po nich Msza św.

6.W przyszły piątek 14 lutego w Miejskim Zespole Szkół im. św. Jana Kantego będzie prowadzona sprzedaż ciast, z której dochód będzie przeznaczony na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci uczących się w naszej szkole. Ustalono, że cena minimalna jednej paczki to 15 zł. Jeśli pozostaną niesprzedane paczki to będzie można jeszcze nabyć je przy naszym kościele w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00.

7.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

8.Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. Św. Jana Kantego w Gorlicach informuje, że trwa zgłaszanie dziecka urodzonego w roku 2013 oraz zamieszkałego w obwodzie naszej szkoły do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020.

Deklaracje o zgłoszeniu dziecka do kl. 1 można dokonać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, tj. od 7.30 do 14.30 w terminie od 10 lutego do 6 marca 2020 r. - prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Szczegóły na stronie szkoły: www.mzs3gorlice.pl


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu