Roraty odprawiane są od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci, do udziału!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 17.11.2019 r.


1.Dzisiaj obchodzimy Trzeci Światowy Dzień Ubogich.

2.W dniu jutrzejszym wypada wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – Patronki naszej diecezji. Pamiętajmy w modlitwach o pasterzach i diecezji.

3.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa – Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Jest to zakończenie roku liturgicznego.

4.Nabożeństwa wypominkowe odprawiane są codziennie o godz. 17.00, a po nich jest Msza św. Do końca listopada można składać jeszcze kartki z wypominkami. Z nabożeństwem za Zmarłych we czwartek łączymy nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia i w sobotę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5.W poniedziałek w wspomnienie bł. Karoliny na Mszę św. wieczorną przychodzą kandydaci do bierzmowania z klasy VIII. Po Mszy św. będzie dla nich spotkanie.

6.Modlitwę różańcową w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża św. Kingi. Modlić się będziemy w intencji naszych zmarłych.

7.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- wspomnienie bł. Karoliny – patronki diecezji;

- w środę - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego - Kapłana;

- w czwartek- wspomnienie Ofiarowania NMP:

- w piątek- wspomnienie św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy;

8.Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z świątyni. Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

9.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Wiktoria Gurba zam. przy ul. Michalusa. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu..


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu