Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 27.10.2019 r.


1.Dzisiaj w kościołach, które już zostały konsekrowane, obchodzona jest uroczystość poświęcenia kościoła.

2.Dzisiaj prowadzona jest w Gorlicach akcja na rzecz Antosi. Zechciejmy włączyć się w pomoc dla Antosi zabierając ze sobą ciasto i składając ofiarę.

3.W piątek to jest 1 listopada będziemy przeżywać Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. do południa zostaną odprawione w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00, 9.00 i 11.00. Mszy św. wieczorowej nie będzie.

W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym o godz. 14.30 zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich Zmarłych.

4.W listopadzie można zyskiwać odpusty za zmarłych. W dniach od 1 – 8 listopada odpust zupełny w pozostałe dni cząstkowy. Warunkiem koniecznym jest najpierw wyzbycie się przywiązania do grzechu nawet lekkiego, przystąpienie do Spowiedzi i Komunii świętej, pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy publicznej, odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz, Wierzę w Boga i jakiejkolwiek Modlitwy według intencji Ojca Świętego.

5.Kartki wypominkowe można składać do końca listopada.

6.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

7.W czwartek zakończenie nabożeństw różańcowych. Po Mszy św. wieczornej w czwartek młodzież z KSM-u zaprasza do dolnego kościoła na program „Święci w Kościele”. Zapraszamy młodzież a szczególnie Ministrantów, Lektorów, DSM, kandydatów do bierzmowania z klasy VII oraz wszystkich chętnych.

8.W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w środę od godz. 16.30 i w czwartek od godz. 16.00. W piątek będziemy spowiadać w czasie Mszy św.

9.W czwartek po Mszy wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę po wieczornej Mszy św. obowiązkowa katecheza chrzcielna dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w listopadzie.

10.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża bł. Anieli Salawy. Modlić się będziemy w intencji wszystkich Zmarłych naszych Dobrodziejów.

11.W Uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu komunalnym będzie prowadzona kwesta do puszek na wsparcie działalności Kuchni Caritas wydającej posiłki dla najuboższych.

12.W Uroczystość Wszystkich Świętych (od godz. 9.00 do 17.00) i w Dzień Zaduszny (od godz. 9.00 do 16.00) na Cmentarzu Parafialnym prowadzona będzie kwesta na renowację zabytków na naszym cmentarzu.

13.Młodzież z KSM dzisiaj, 1 listopada i w przyszłą niedzielę będzie jeszcze rozprowadzać przy naszym kościele znicze. Zechciejmy wesprzeć naszą młodzież przez zakup zniczy.

14.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do biblioteki parafialnej po Mszach o godz. 9.00 i 11.00.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu