Nabożeństwa parafialne odprawiane są: w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 6.10.2019 r.1.Dziś będziemy przeżywać zewnętrzny obchód wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej okazji o godz. 17.00 zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. Będziemy rozważać Część Radosną Różańca Świętego. Z wielką prośbą zwracamy się do Pań i Panów z Żywego Różańca o przygotowanie ołtarzy na procesję. Panów prosimy dzisiaj na godzinę15.00o ustawienie ołtarzy, a Panie na godz. 15.30 o ubranie ołtarzy. Prosimy Panie i Panów należących do Żywego Różańca o wystąpienie ze światłem, niesienie chorągwi i baldachimu, a parafian o liczny udział w tym pięknym nabożeństwie. Gdyby był deszcz to nabożeństwo różańcowe odprawimy w kościele.

2.Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest w październiku codziennie o godz. 17.00 a po nim Msza św. Z nabożeństwem tym połączymy nabożeństwa parafialne w czwartek i w sobotę. Prosimy rodziców, by na nabożeństwa różańcowe posyłali swoje dzieci.

3.W przyszłą niedzielę obchodzi swoje imieniny Ks. Biskup Edward Białogłowski. Pamiętajmy o solenizancie w naszych modlitwach.

4.Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na remont kościoła.

5.W przyszłą niedzielę z racji XIX Dnia Papieskiego będzie zbiórka do puszek przed naszym kościołem na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia".

6.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- wspomnienie NMP Różańcowej;

7.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża św. Anny. Modlić się będziemy w intencji nauczycieli i wychowawców.

8.W środę na Nabożeństwo Różańcowe, Mszę św. i spotkanie przychodzą kandydaci do bierzmowania z klasy VIII SP.

9.Składamy serdeczne "Bóg zapłać" Paniom i Panom, którzy w poniedziałek uporządkowali obejście kościoła.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni.

11.Zapraszamy do korzystania z Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

12.Dzisiaj, jak już zapowiadaliśmy, zapraszamy wszystkich, którym bliskie są wartości życia i rodziny do udziału w Marszu dla Życia i Rodziny. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.00 w Bazylice, następnie przejdziemy do kościoła p.w. Św. Jadwigi.

13.Z okazji 41 rocznicy wyboru na Stolicę Apostolską Jana Pawła II i 35 rocznicy męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki NSZZ Solidarność Glinik i Parafia pw. Bożego Miłosierdzia w Ropicy Polskiej zaprasza na Koncert Papieski, który odbędzie się w kościele w Ropicy Polskiej 13 października o godz. 10.00. Szczegóły na plakacie.

14.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Zofia Niziołek zam. przy ul. Chopina. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie…

15.„Wreszcie żyć” – 12 kroków ku pełni życia – to program uzdrowienia i przemiany życia, pomagający odzyskać równowagę wewnętrzną, prowadzącą do duchowej i psychicznej dojrzałości.Zapraszamy osoby przeżywające różnorakie trudności i kryzysy osobiste lub związane z sytuacjami życiowymi, aby pogłębić refleksję nad samym sobą, poznać bliżej siebie, a przez to zaakceptować siebie. Spotkania odbywać się będą co tydzień w Gorlicach i trwać będą do dwóch godzin. Szczegóły na plakacie.

16.Dyrekcja Niepublicznego Przedszkola Towarzystwa Przyjaciół Dzieci „ Chatka Misia Uszatka" funkcjonującego w Gorlicach przy ul. Kard St. Wyszyńskiego 21 informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca w przedszkolu na bieżący rok szkolny. Zapraszamy dzieci w wieku od 2,5- 5 lat. Szczegółowe informacje w placówce.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu