Trwają wakacje. Pamiętajmy, że od Boga nie ma jednak urlopu. Planując wyjazdy i wycieczki zadbajmy o godne uczczenie niedzieli.

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 10.02.2019 r.1.Jutro w Kościele obchodzony będzie XXVII Światowy Dzień Chorego. Jutro o godzinie 9.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji chorych. W czasie Mszy św. udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Przypominamy, że z sakramentu tego mogą korzystać osoby rzeczywiście chore i w podeszłym wieku, które przystąpiły wcześniej do sakramentu pokuty. Pół godziny przed tą Mszą św. będziemy spowiadać chorych, którym ciężko jest przyjść do kościoła. Bardzo prosimy o pomoc w dotarciu do kościoła osobom chorym.

2.Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona będzie na remont kościoła.

3.W czwartek po wieczornej Mszy św. będzie spotkanie kandydatów do bierzmowania z klasy III Gimnazjum i VIII Szkoły Podstawowej.

4.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Haliny Szuby. Modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni i tam ją można nabywać. Biblioteka Parafialna jest czynna po Mszach św. o godz. 9.00 11.00. Zapraszamy do korzystania.

6.Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. Św. Jana Kantego w Gorlicach informuje, że trwa zbieranie deklaracji o kontynuowania edukacji w przedszkolu przez wszystkie uczęszczające obecnie do przedszkola.

Równocześnie serdecznie zapraszamy Państwa do dokonania zgłoszenia dziecka urodzonego w roku 2012 oraz zamieszkałego w obwodzie naszej szkoły do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2019/2020.

Deklaracje o kontynuowaniu edukacji w przedszkolu oraz zgłoszenie dziecka do kl. 1 można dokonać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, tj. od 7.30 do 14.30 w terminie do 4 marca 2019 r. - prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego.

Szczegóły na plakacie i na stronie szkoły: www.mzs3gorlice.pl

7.Zarząd Powiatowego TPD w Gorlicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2019/20120 do Niepublicznego Przedszkola TPD „Chatka Misia Uszatka” w Gorlicach przy ul. Wyszyńskiego 21. Przedszkole jest czynne 9 godzin dziennie od godz. 6.40 – 15.40. Czesne wynosi 150 zł. Więcej informacji jest na plakacie. Zapisy odbywają się przez złożenie kart przyjęcia, dostępnych w przedszkolu w dniach od 4 lutego d o 15 marca.

8.W ramach Rekolekcji Filmowych zapraszamy na projekcję filmu „Ignacy Loyola”, który został wybrany jednym z najlepszych filmów biograficznych w historii kina chrześcijańskiego. Ten film to piękna opowieść o życiu, nawróceniu i działalności jednego z najważniejszych świętych Kościoła Katolickiego. Projekcja filmu odbędzie się we wtorek 12 lutego w Gorlickim Centrum Kultury o godz. 19:00. Serdecznie zapraszamy!

9.W tym tygodniu zmarł ks. Kanonik Tadeusz Michalik - były proboszcz w Turzy, wieloletni spowiednik w Gorlickiej Farze, równocześnie wielokrotny kaznodzieja w naszej parafii. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Tadeusza do kościoła parafialnego w Turzy w niedzielę (10 lutego) o godz. 15.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Turzy w poniedziałek (11 lutego) o godz. 13.00. Polecajmy Jego i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy