Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 2.12.2018 r.


1.Dziś pierwszą niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. Dla nas chrześcijan oznacza oczekiwanie na przyjście Chrystusa zarówno w ludzkim ciele, czyli Wcielenie, jak również Jego powtórne przyjście.

2.Roraty w naszym kościele będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Pół godziny przed Roratami będą śpiewane Godzinki o Matce Bożej. Zapraszamy do udziału w nich, w miarę możliwości, całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami, które niech będą znakiem naszego oczekiwania i wychodzenia na drogę, aby przywitać Tego, który ma przyjść.

3.Formą przygotowania do Bożego Narodzenia niech będą adwentowe postanowienia. Wśród nich zachęcamy do podjęcia abstynencji na Adwent. Księga Abstynencka wystawiona jest na Ołtarzu Bożego Miłosierdzia i prosimy wpisywać swoje zobowiązania.

5.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od 16.30 i w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzimy z komunią św. przed świętami. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Stanisławy Sikory. Modlić się będziemy o dobre wykorzystanie Adwentu.

7.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:

w czwartek- Święto Św. Mikołaja - Biskupa;

w piątek - wspomnienie Świętego Ambrożego – Biskupa;

w sobotę- Uroczystość Niepokalanego Serca NMP.

8.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

9.W czwartek 6 grudnia o godz. 16.15 , w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołajem dla LSO, DSM, KSM.

10.W sobotę z racji Uroczystości porządek Mszy św. będzie świąteczny: o godz. 8.00, 16.00 i 17.30.

11.Również w sobotę na Mszy św. wieczornej dzieci z klasy III otrzymają medaliki Zapraszamy na tę uroczystość wraz z dziećmi rodziców, którzy nałożą swoim dzieciom medaliki. Po Mszy św. w kościele będzie krótkie spotkanie dla rodziców i dzieci. W czasie tej Mszy św. zostaną przyjęte do DSM-u nowe dziewczynki. Zapraszamy również rodziców.

12.II Niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszach będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla Kościoła na wschodzie.

13.W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia św. Barbary, Msza św. o godz. 9.00 odprawiona zostanie w intencji pracowników Zakładu Maszyn Górniczych Glinik.

14.W zakrystii i przy wyjściu z kościoła u młodzieży można nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Duże po 12 zł i małe po 5 zł. Po Mszy św. o godz. dziewczęta z DSM będą rozprowadzać ozdoby świąteczne i pierniczki. Dochód będzie przeznaczony na działalność DSM.

15.Dziś mija rok od nowego otwarcia naszej Biblioteki Parafialnej. W tym czasie wypożyczono 270 książek. Cieszymy się, że jest zainteresowanie czytaniem, kiedy ciągle spada czytelnictwo książek i gazet na świecie. Zapraszamy do korzystania z biblioteki w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

16.Od dzisiaj, przez najbliższy czas została wyłączona z użytku Kaplica św. Józefa. Bardzo prosimy, aby zajmować miejsca w nawie głównej kościoła.

17.W tym tygodniu pan organista będzie kontynuował roznoszenie opłatków po Osiedlu Dolnym.

18.Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.

19.Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach zaprasza na Białą Niedzielę, podczas której wykonywane będą nieodpłatne badania cukru, cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Badania wykonywane będą w budynku plebanii 9 grudnia (przyszła niedziela) - w godzinach od 7.45 do 12.00.Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i dokonania takich badań.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy