Roraty odprawiane są w dni powszednie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału wszystkich, a szczególnie dzieci! Nasza świątynia jest w stanie pomieścić odpowiednią liczbę wiernych, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 18.10.2020 r.


1.Dzisiaj rozpoczynamy tydzień misyjny. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na misje.

2.Nabożeństwo różańcowe połączone z Komunią św. odprawiane są w codziennie o godz. 17.00, a po nim Msza św. Z nabożeństwem tym łączymy nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia (czwartek) i Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota).

3.Kartki na wypominki listopadowe i roczne można zabierać przy wyjściu z kościoła i wypełnione składać w zakrystii do końca listopada.

4.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- dzisiaj wypada liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty – patrona pracowników Służby Zdrowia. Polecajmy w naszych modlitwach personel medyczny.

- we wtorek- wspomnienie św. Jana Kantego - kapłana, Patrona naszej Szkoły Podstawowej;

- w czwartek- wspomnienie Św. Jana Pawła II;

5.We wtorek z racji wspomnienia św. Jana Kantego – Patrona naszej szkoły zostanie odprawiona wieczorem Msza św. w intencji pracowników i uczniów Miejskiego Zespołu Szkół nr 3.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Rity. Modlić się będziemy w intencji Szkoły Podstawowej nr 3.

7.W minioną niedzielę z racji Dnia Papieskiego zebraliśmy 1306,51 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

8.Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze przy wyjściach z naszej świątyni. Chciejmy wesprzeć naszą młodzież.

9.W dniu wczorajszym w Domu Księży Diecezji Tarnowskiej zmarł ks. Wojciech Chochół, były wikariusz naszej parafii. Nie jest jeszcze znana data pogrzebu. Ze względu na ograniczenia sanitarne nie będziemy w stanie pojechać na pogrzeb. W intencji śp. Ks. Wojciecha Chochoła w naszym kościele odprawimy Mszę św. w piątek 23 października o godz. 17.30.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni.

11.W związku z najnowszymi decyzjami władz państwowych zaostrzającymi reżim sanitarny Biskup Rzeszowski przekazuje następujące wytyczne, do których należy się stosować:

- Wszyscy mają obowiązek respektować ograniczenia dotyczące liczby wiernych mogących przebywaćw danej świątyni.

- Osoby chore, starsze i zagrożone nie mają obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane.

- Osoby zdrowe, które pozostają aktywne zawodowo i wypełniają swoje obowiązki w dni powszednie, co do zasady nie są zwolnione z obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta.

- Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

- W naszym kościele może przebywać na Mszy św. i nabożeństwie 150 osób.

- W kościele wierni mają zachowywać dystans 1,5 m osoba od osoby oraz zakrywać usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult).Na ławkach zaznaczone są miejsca gdzie trzeba siadać aby zachować bezpieczny dystans.

- Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.

- Przepisy te obowiązują także przy pogrzebach, ślubach oraz na cmentarzach.

- Aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej większej ilości wiernych, od przyszłej soboty w naszym kościele wieczorowa Msza św. będzie z niedzieli.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu