Zgodnie z aktualnym rozporządzeniem władz państwowych, w naszej świątyni w trakcie nabożeństw może przebywać do 150 osób jednocześnie. Prosimy o przestrzeganie rygorów sanitarnych.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 27.09.2020 r.


1.Dzisiaj po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na rzecz uchodźców, którzy ucierpieli w pożarach na wyspie Lesbos.

2.We czwartek 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Bierzmy do rąk różaniec i przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcamy do udziału w codziennym nabożeństwie różańcowym odprawianym w naszym kościele o godz. 17.00. Bezpośrednio po nim będzie Msza św.Bardzo prosimy, aby biorąc udział w nabożeństwie pozostać na Mszy św. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach szczególnie dzieci i młodzież.

3.Z nabożeństwem różańcowym będzie połączone nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia (czwartek), a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota), o godz. 17.00.

4.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać zewnętrzny obchód wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej okazji o godz. 17.00 zostanie odprawione uroczyste nabożeństwo różańcowe połączone z procesją do pięciu ołtarzy. W tym roku będziemy rozważać Część Światła Różańca Świętego.

Z wielką prośbą zwracamy się do Pań i Panów z Żywego Różańca o przygotowanie ołtarzy na procesję. Panów prosimy w niedzielę 4 października na godzinę 15.00 o ustawienie ołtarzy, a Panie na godz. 15.30 o ubranie ołtarzy: I tajemnica Róże św. Kingi i św. Anny; II tajemnica Róże bł. Karoliny i bł. Anieli Salawy; III tajemnica: Róża św. Moniki; IV tajemnica Róże św. Rity i św. Faustyny; V tajemnica będzie przy ołtarzu głównym w kościele i bardzo prosimy, aby ołtarz przygotowała Róża św. Jadwigi.Prosimy Panie i Panów należących do Żywego Różańca o wystąpienie ze światłem, niesienie chorągwi i baldachimu, a parafian o liczny udział w tym pięknym nabożeństwie. W przyszłą niedzielę w związku z modlitwą różańcową odmawianą w procesji wokół kościoła nie będzie modlitwy o godz. 8.30.

5.W piątek na Różaniec i Mszę św. zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7. Kandydatom zostaną wręczone indeksy bierzmowanych. Prosimy, aby do tego dnia dostarczyli zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla kandydatów.

6.W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klas 3 przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce. Prosimy aby rodzice do tego dnia dostarczyli zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla rodziców.

7.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiadać będziemy w czwartek od godz.16.30 i w piątek od godz. 16.00. Chorych z racji pierwszego piątki odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. W czwartek po Mszy św. wieczornej będzie zmiana tajemnic różańcowych, a w sobotę, również po Mszy św. wieczornej obowiązkowa katecheza dla chrzestnych i rodziców chcących ochrzcić dzieci w październiku.

8.W niedzielę 11 października obchodzić będziemy w całej Polsce XX Dzień Papieski pod hasłem „Totus Tuus”. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży.

9.W tym tygodniu przeżywać będziemy:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Wacława – Męczennika;

- we wtorek- święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała;

- w środę- wspomnienie św. Hieronima – Kapłana;

- w czwartek- wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus - Dziewicy;

- w piątek- wspomnienie Aniołów Stróżów;

10.Czy masz odwagę wyjść na ulicę z Iskrą Bożego Miłosierdzia? To akcja ewangelizacyjna, którą zapoczątkowały Polska i Haiti. 28. września, w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćko (spowiednika św. Faustyny) uczestnicy tej akcji wychodzą na ulice miast z koronką w ręku, by prosić o miłosierdzie dla siebie i całego świata. Jutro podejmiemy modlitwę szczególnie za prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, za nasze rodziny. Można zbierać się w małych lub większych grupkach w różnych miejscach Gorlic i jutro o godz. 15.00 odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Na pewno taka grupka będzie utworzona na Gorlickim Rynku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11.W poniedziałek bardzo prosimy naszych Parafian o pomoc w uporządkowaniu terenu wokół naszego kościoła (tj. skoszenie trawy, wyplewienie rabat). Prosimy zabrać ze sobą kosiarki, motyczki, grabki i miotły. Prace rozpoczniemy od godz. 15.30. W przypadku niesprzyjającej pogody prace odbędą się w środę również od godz. 15.30.

12.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

13.Do 4 października w Pawilonie Historii Miasta przy Gorlickim Rynku możemy głosować na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego Miasta Gorlice. Wśród zgłoszonych projektów jest propozycja modernizacji chodnika i infrastruktury drogowej wraz z rozbudową miejsc parkingowych w obrębie Cmentarza Komunalnego w Gorlicach (propozycja Nr 7). Zachęcamy do udziału w głosowaniu i poparcie dla tego przedsięwzięcia.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy