Maryjo, dziękujemy Ci, że pomagasz nam, że ocierasz łzy, dziękujemy Ci!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 13.09.2020 r.


1.Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Został on ustanowiony jako wyraz troski o dobro młodzieży i dzieci, a także, aby zwrócić uwagę ludzi dobrej woli na pilną potrzebę wychowania młodego pokolenia do wartości. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dziele wychowania.

2.W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach św. będzie zbiórka do puszek na Diecezjalne Katolickie Radio VIA.

3.Dzisiaj w Kobylance Uroczystości Odpustowe. Suma odpustowa, której będzie przewodniczył J.E. Bp Jan Niemiec, o godz. 11.00.

4.W przyszłą niedzielę w Dębowcu będzie odpust wrześniowy ku czci Matki Bożej z La Salette. Szczegółowy program uroczystości odpustowych, które rozpoczynają się17 września są wywieszone na plakacie w gablotce.

5.Nabożeństwa parafialne: Do Bożego Miłosierdzia (w czwartek) i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (w sobotę) będą o godz. 17.30, a po nich Msza św.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową o godz. 8.30 poprowadzi Róża św. Anny. Modlić się będziemy w intencji wychowawców i nauczycieli.

7.Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na remont kościoła.

8.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- Święto Podwyższenia Krzyża św.

- we worek- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;

- w środę- wspomnienie św. Korneliusz i Cypriana – męczenników;

- w piątek- święto św. Stanisława Kostki – zakonnika, Patrona Polski i Patrona dzieci i młodzieży Polskiej;

9.W piątek 18 września w Święto św. Stanisława Kostki odbędzie się ogólnodiecezjalna modlitwa dla młodzieży „Godzina dla Jezusa”. O godz. 18.00 będzie Msza św., a po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00, którą poprowadzi młodzież z KSM-u. Od godz. 17.30 będzie możliwość spowiedzi. Zapraszamy na spotkanie młodzież z naszej parafii, szczególnie Ministrantów i Dziewczęta z DSM-u. Kandydaci do sakramentu bierzmowania z klas 7 i 8 przychodzą obowiązkowo, jako spotkanie formacyjne. Po adoracji, będzie krótkie spotkania dla kandydatów do bierzmowania. Zapraszamy też do wspólnej modlitwy starszych.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni. Zapraszamy do naszej biblioteki parafialnej po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

11.W poniedziałek 14 września o godz. 19.00 w parafii św. Jadwigi w Gorlicach będzie przesłuchanie chętnych do zespołu Teleo. Więcej informacji na stronie internetowej naszej parafii i parafii św. Jadwigi.

12.W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty do wieczności śp. Helena Mrozek zam. przy ul. Michalusa i śp. Jan Grygiel zam. przy ul. Michalusa. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu