Maryjo, dziękujemy Ci, że pomagasz nam, że ocierasz łzy, dziękujemy Ci!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 9.08.2020 r.


1.W sierpniu pamiętajmy o modlitwie w intencji trzeźwości naszego narodu.

2.W sobotę 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą w porządku niedzielnym czyli o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i o18.00. Poświęcenie owoców, ziół i kwiatów będzie na każdej Mszy św.Na uroczyste poświęcenie wieńca przygotowanego przez Młodzież z KSM zapraszamy na godz. 11.00.

3.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na sfinansowanie nagłośnienia w naszym kościele.

4.W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu Polski przyszła niedziela – 16 sierpnia -decyzją Biskupa Rzeszowskiego będzie Dniem Solidarności z Libanem. W tym dniu modlić się będziemy w intencji ofiar wybuchu w Bejrucie, a po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla ofiar tragedii. Zechciejmy wesprzeć tą inicjatywę.

5.Bardzo prosimy, aby od przyszłej niedzieli wszyscy, którzy chcą przyjmować komunię na rękę podchodzili na początku komunikowania pod chór i klęcząc przyjmowali komunię na lewą rękę położoną na prawej i spożywali Ją przy kapłanie.

6.W tym tygodniu obchodzimy:

- w poniedziałek- święto św. Wawrzyńca – Diakona i Męczennika;

- we wtorek- wspomnienie św. Klary – Dziewicy;

- w piątek- wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego -Kapłana i Męczennika;

- w sobotę- Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny;

7.Dziękujemy parafianom, którzy w poniedziałek pomogli w wykoszeniu i uprzątnięciu trawy wokół kościoła – „ Bóg zapłać”.

8.W poniedziałek na godzinę 15.30 prosimy czterech mężczyzn, którzy by pomogli w zebraniu zgrabionych liści do kontenera. Gdyby w poniedziałek była deszczowa pogoda to prosimy na 15.30 we wtorek.

9.We wtorek 11 sierpnia w Parafii św. Jadwigi Królowej wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc sierpień. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostaną w rozesłanych SMS-ach.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni.

11.W minionym tygodniu odszedł z naszej wspólnoty do wieczności śp. Stanisław Rewiś zam. przy ulicy Chopina. Polecajmy Jego i Naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu