Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) odprawiane będą w porządku niedzielnym tj. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 26.07.2020 r.


1.Zapraszamy na nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia (czwartek) i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota), o godz. 17.30.

2.Dzisiaj po każdej Mszy św. pobłogosławimy kierowców i pojazdy mechaniczne. W czasie błogosławieństwa ministranci będą do puszek zbierać dobrowolne ofiary, które przeznaczone będą na zakup pojazdów dla misjonarzy. Akcja ta co roku organizowana jest przez MIVA Polska.

3.Zbliża się sierpień – miesiąc ważnych wydarzeń historycznych. W tym roku w sposób szczególny będzie obchodzona setna rocznica „Cudu nad Wisłą” czyli zwycięskiej bitwy warszawskiej i powstrzymania nawały bolszewickiej oraz czterdziestolecie porozumień sierpniowych z 1980 r., które otworzyły drogę do pełnej wolności w naszej Ojczyźnie. Niech ten miesiąc będzie okazją do bardziej intensywnej modlitwy za Ojczyznę oraz do składania Bogu duchowych ofiar, zwłaszcza daru abstynencji i trzeźwości.

4.W tym tygodniu wypada pierwsza sobota miesiąca.

5.W sobotę po wieczornej Mszy św. będzie obowiązkowa katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych chcących ochrzcić dzieci w sierpniu.

6.W sobotę 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy oddali życie w powstaniu.

7.W przyszłą niedzielę 2 sierpnia można uzyskać odpust zupełny„Porcjunkuli”. Warunki to: 1) pobożne nawiedzenie bazyliki, sanktuarium lub kościoła parafialnego, połączone z odmówieniem modlitw: Ojcze nasz i Wierzę w Boga; 2) sakrament pokuty (może być przyjęty wcześniej); 3) Komunia św.; 4) modlitwa wg intencji Ojca Świętego.

8.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

- w środę- wspomnienie św. Marty;

- w piątek- wspomnienie św. Ignacego z Loyoli -Kapłana;

- w sobotę- święto św. Alfonsa Marii Liguoriego - Kapłana;

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.

10.W czwartek 30 lipca w Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach wydawane będą paczki żywnościowe na miesiąc lipiec. Zapraszamy osoby posiadające skierowania z Ośrodków Pomocy Społecznej z miasta i gminy Gorlice oraz z Sękowej. Godziny wydawania podane zostaną w rozesłanych SMS-ach.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu