Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) odprawiane będą w porządku niedzielnym tj. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 12.07.2020 r.


1.Jest do odczytania zaproszenie Ks. Biskupa na Pielgrzymkę:

Drodzy Diecezjanie!

Umiłowani Bracia i Siostry!

Lipiec i sierpień to miesiące wakacji, wypoczynku i urlopów. W naszej polskiej tradycji to także czas pielgrzymek. Tegoroczna, 43. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę, z powodu stanu epidemii będzie miała nietypowy charakter. Fizycznie na Jasną Górę pójdzie tylko kilkudziesięciu księży, którzy codziennie będą się wymieniać na zasadzie sztafety, niosąc w ciszy intencje nas wszystkich. Wszystkich pozostałych zachęcam do duchowego pielgrzymowania.

Centralnym miejscem duchowego pielgrzymowania będzie Bazylika Ojców Bernardynów w Rzeszowie, gdzie codziennie będzie się modlić podczas Eucharystii inna grupa pielgrzymkowa. Będziemy się gromadzić również w kościele św. Krzyża w Rzeszowie na modlitwie różańcowej i na Apelu Jasnogórskim oraz w kościołach stacyjnych, w których będą się spotykać pielgrzymi z grup pielgrzymkowych. Zarówno nabożeństwa jak i specjalne audycje będą transmitowane przez Katolickie Radio „Via”.

W tym roku pójdziemy na Jasną Górę z hasłem „Niewiasto Eucharystii ucz świętowania”. Hasło nawiązuje do programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce skupionego na Eucharystii. Zachęcam wszystkich diecezjan do zwrócenia uwagi na przeżywanie przez Was niedzieli i samej Mszy św. W szkole Matki Bożej możemy się uczyć służby Panu Bogu, słuchania słowa Bożego i życia nim na co dzień. Proszę także o modlitwę w intencjach, które towarzyszą pielgrzymom od ponad czterdziestu lat: za Kościół, Ojca Świętego i Ojczyznę.

Wszystkim życzę udanych i bezpiecznych wakacji i urlopów. W związku ze stanem epidemii i ciągle obecnym ryzykiem zakażenia proszę o troskę o życie i zdrowie swoje i innych m.in. przez przestrzeganie zaleceń służb sanitarnych.

Z serca Wam błogosławię!

2.W dniu wczorajszym młodzież z klasy 8 naszej parafii przyjęła sakrament bierzmowania z rąk ks. Edwarda Białogłowskiego. Składamy serdeczne podziękowanie ks. Markowi za trud przygotowania młodzieży, rodzicom i młodzieży za uporządkowanie obejścia kościoła, rodzicom za ufundowanie kompletu świec ołtarzowych oraz złożenie ofiary dla powodzian w Trzcinicy. W dniu jutrzejszym o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy młodzież z rodzicami na tę Mszę św. Po Mszy św. zostaną rozdane młodzieży indeksy z wpisem o przyjęciu sakramentu bierzmowania.

3.Przypominamy, że nabożeństwa: do Bożego Miłosierdzia (czwartek) i nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota) odprawiane są o godz. 17.30.

4.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta

- w środę- wspomnienie św. Bonawentury – Biskupa i Doktora Kościoła;

- we czwartek- wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel;

5.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.

6.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do wieczności śp. Katarzyna Cygnar zam. przy ul. Wyszyńskiego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu