Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 17.05.2020 r.


1.Dzisiaj i jutro odchodzimy 100 rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Zachęcamy do zapoznania się i skorzystania z bogatej oferty programowej telewizji i radia poświęconej postaci św. Jana Pawła II. W naszym kościele z tej okazji, w dniu dzisiejszym, pomiędzy Mszami św. będzie można wysłuchać kazań Jana Pawła II z pielgrzymek do Ojczyzny.

2.Młodzież z KSM-u z naszej parafii przygotowała film o św. Janie Pawle II, który umieszczony jest na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do sięgnięcia do tego filmu i innych dostępnych materiałów, i refleksji oraz modlitwy w tych dniach za przyczyną św. Jana Pawła II.

3.Caritas Diecezji Rzeszowskiej na setną rocznicę urodzin Największego Polaka przekazuje nieodpłatnie folder z tekstem Litanii do św. Jana Pawła II do odmawiania w rodzinach. Foldery wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy je zabrać do swoich domów.

4.W przyszłą niedzielę wypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

5.W poniedziałek, wtorek i środę wypadają Dni Krzyżowe. Będziemy w tych dniach modlić się o urodzaje.

6.W piątek rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

7.Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych.

8.W związku z epidemią Episkopat Polski zachęca do zwiększenia ilości Mszy św. w niedzielę. Mając na uwadze potrzeby wiernych, od przyszłej niedzieli (24 maja) do wakacji wprowadzamy w naszym kościele dodatkową Mszę św. o godz. 12.30. Zachęcamy do fizycznego udziału w Mszach św. pomimo trwającej dyspensy. W dniu 21 czerwca Msza św. o 12.30 będzie przeznaczona dla dzieci przeżywających I Komunię św. i ich rodzin.

9.W tym tygodniu w naszym kościele zostało wymienione nagłośnienie. Prace wykonała firma RDUCH ze Śląska. Koszt całej inwestycji to 42,500 zł. Składamy serdeczne „Bóg zapłać sponsorom, którzy złożyli ofiary na ten cel. Rodzinie z osiedla Dębina, która ufundowała wzmacniacz, ofiarodawcy z os. Dębina oraz anonimowemu ofiarodawcy za przekazane na ten cel pieniądze. Pozostałą kwotę zapłacimy ze składek drugiej niedzieli czerwca, lipca i sierpnia. Można również składać ofiary na ten cel na konto parafii. Z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10.Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby związane z funkcjonowaniem Parafii.

11.Składamy serdeczne podziękowanie panu Arturowi Gurbie za wykoszenie trawy przed kościołem, oraz młodzieży z KSM za pomoc w wygrabieniu skoszonej trawy – „Bóg zapłać”.

12.W sobotę, 23 maja br. o godz. 11.00 w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Rzeszowie pięciu alumnów przyjmie święcenia diakonatu z rąk Biskupa Rzeszowskiego Jana Wątroby. Natomiast w dniu 30 maja br., o godz. 10.00, w katedrze, Biskup Rzeszowski wyświęci na kapłanów sześciu diakonów z naszej diecezji. Prosimy o modlitwę w intencji przyszłych diakonów i prezbiterów.

13.Zapraszamy w tym tygodniu chętnych parafian do wyplewienia rabatek wokół kościoła – we wtorek od godz. 15.00 (jeśli będzie deszcz to w środę od godz. 15.00)

14.Zachęcamy do zabrania ze sobą prasy katolickiej.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu