Nabożeństwa parafialne odprawiane są: w czwartek i sobotę o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 5.04.2020 r.


1.Wspomnieniem uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień. Jego szczytem będzie święte Triduum Paschalne, czyli obchód najważniejszych wydarzeń zbawczych. W piątek obowiązuje post ścisły.

2.Od poniedziałku do środy można będzie skorzystać z sakramentu pokuty. Spowiadać będziemy wg. wcześniej podanych zasad (w kościele w może przebywać w do 5-ciu osób) od godz. 16.30 – 18.00. W czasie spowiedzi będzie wystawiony Najświętszy Sakrament i możliwość adoracji. Komunia św. będzie udzielana na bieżąco.

3.Celebracja Triduum Paschalnego będzie sprawowana bez udziału wiernych, jedynie z asystą.


PORZĄDEK TRIDUUM BĘDZIE NASTĘPUJĄCY:

4.W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej będzie o godz. 18.00, a po niej możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy do godz. 21.00. W czasie adoracji może być w kościele do 5-ciu osób.

5.W Wielki Piątek adoracja indywidualna od godz. 8.00 – 17.00 (nie więcej niż 5 osób jednocześnie). Początek Liturgii Wielkiego Piątku o godz. 17.00. Po skończonej Liturgii będzie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i możliwość indywidualnej adoracji do godz. 22.00 (z zachowaniem limitu 5-ciu osób jednocześnie).

6.Cześć Krzyżowi oddajemy w pozycji stojącej poprzez przyklęknięcie przed Nim lub głęboki skłon (nie całujemy Krzyża). Przy Krzyżu będzie skrzynka do której można będzie składać ofiary na kościół.

7.W Wielką Sobotę adoracja indywidualna będzie od godz. 8.00 – 19.00 z zachowaniem limitu 5-ciu osób). Nie będzie święcenia pokarmów na stół wielkanocny w kościele. Obrzęd ten zastąpiony jest modlitwą i Błogosławieństwem stołuw rodzinach w poranek wielkanocny. Formuła modlitwy i błogosławieństwa dostępna jest na naszej stronie internetowej.

8.Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00.

9.W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. bez procesji rezurekcyjnej będzie o godz. 6.00. Następne Msze św. będą o godz. 9.00 i 11.00.


10.Z celebracji liturgicznych Triduum Paschalnego będzie z naszego kościoła transmisja na żywo na naszej stronie internetowej. Bardzo serdecznie dziękujemy za przygotowanie tych transmisji Ks. Markowi, Dawidowi Wójcikowi i Robertowi Walowi. „Bóg zapłać”. Zachęcamy do korzystania również z innych transmisji dostępnych w TV i Internecie. Składamy również serdeczne „Bóg zapłać” Panu Arturowi Gurbie wraz z rodzinę za wykonanie na dzisiejszą niedzielę pięknej plamy.

11.W kościele możemy jeszcze nabyć baranki wielkanocne w cenie – 5 zł.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu