Przez cały listopad o godz. 17:00 odmawiany jest różaniec z wypominkami w intencji zamarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 11.11.2018 r.


1.W dniu dzisiejszym obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Włączmy się poprzez modlitwę w dziękczynienie za dar wolności i prośmy o zgodę i rozwój naszej Ojczyzny. Po Mszach św. w dniu dzisiejszym przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odśpiewamy Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz „Te Deum”.

2.W ramach obchodów rocznicowych w dniu 14 listopada o godz. 10.00 w Miejskim Zespole Szkół nr 3 wystąpi gościnnie polonijny młodzieżowy zespół pieśni i tańca „Perła” z parafii Narodzenia NMP w Dolinie na Ukrainie z programem „Tak kochamy Polskę”. Organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału w występie. Złożone „dary serca” pozwolą kontynuować budowę parafialnego przedszkola .

3.Przeżywamy miesiąc szczególnej modlitewnej pamięci w intencji Zmarłych.

Nabożeństwo wypominkowe odprawiane jest codziennie o godz. 17.00. Kartki z wypominkami można jeszcze składać w zakrystii przez cały miesiąc listopad.

4.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Jozafata Kuncewicza – Biskupa i Męczennika;

- we wtorek- wspomnienie św. Benedykta, Jana Mateusza, Izaaka i Krystyna - Męczenników;

- w sobotę- wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej – Zakonnicy;

5.W przyszłą niedzielę 18 listopada obchodzić będziemy Drugi Światowy Dzień Ubogich.

6.W tym dniu odbędą się też diecezjalne uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny – Dziewicy i Męczennicy – Patronki Diecezji Rzeszowskiej. Zachęcamy do modlitwy wtym dniu w intencji diecezji i jej pasterzy.

7.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Zofii Kudławiec. Modlić się będziemy w intencji ubogich i potrzebujących pomocy.

8.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy przez zakup zniczy na groby swoich bliskich, wsparli działalność młodzieży z naszej parafii. „Bóg zapłać” również właścicielom firmy GALMIX, która ofiarowała znicze na sprzedaż.

9.Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła.

10.Zachęcamy do korzystania z naszej Biblioteki Parafialnej czynnej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

11.W minionym tygodniu odeszła z naszej wspólnoty do domu Ojca śp. Maria Prokop zam. przy ul. Sikorskiego. W dniu 9 listopada 2018 r. w wieku 62 lat, mając 35 lat kapłaństwa, zmarł śp. ks. kan. Krzysztof Mielec. , który był w naszej parafii katechetą. Eksporta odbędzie się w niedzielę, 11 listopada o godz. 17.00 w Cmolasie. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 12 listopada, o godz. 11.00 również w Cmolasie. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy