Nabożeństwa parafialne odprawiane są w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 28.06.2020 r.


1.Dzisiaj nasza wspólnota przeżywa odpust parafialny ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Uroczystej Sumie Odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył i Słowo Boże wygłosi Ks. Dziekan Stanisław Ruszel – proboszcz z Gorlickiej Bazyliki.

2.Dzisiaj będzie jeszcze Msza św. o godz. 12.30. Od przyszłej niedzieli, na czas wakacyjny, nie będzie Mszy św. o godz. 12.30.

3.We wtorek zakończenie nabożeństw czerwcowych.

4.W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Przez cały tydzień od godz. 17.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek spowiadać będziemy od godz. 16.30. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi przez cały tydzień.

5.Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. W czwartek po Nabożeństwie wieczornym będzie zmiana tajemnic Różańcowych. W sobotę po Mszy św. wieczornej będzie obowiązkowa katecheza dla rodziców i chrzestnych chcących ochrzcić dzieci w lipcu. Obowiązują nadal rygory sanitarne zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych.

6.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- Uroczystość św. Piotra i Pawła. Msze św. w tym dniu będą o godz. 8.00, 16.00 i 18.00; składka będzie przeznaczona na „świętopietrze”;

- w piątek- święto św. Tomasza Apostoła;

7.W poniedziałek 29 czerwca na Mszy św. wieczornej będzie wręczenie poświęconych krzyży dla kandydatów do bierzmowania z klasy 8. Kandydaci przychodzą przynajmniej z jednym rodzicem. Po Mszy św. będzie krótkie spotkanie dla nich.

8.W piątek na Mszy św. wieczornej modlić się będziemy w intencji ks. Józefa Micka w 11 rocznicę Jego śmierci.

9.W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie prowadzona zbiórka do puszek na pomoc dla dotkniętych powodzią mieszkańców naszej diecezji.

10.Dzisiaj wybieramy prezydenta RP. „Z moralnego punktu widzenia, miłość Ojczyzny i odpowiedzialność za dobro wspólne wymagają od wszystkich korzystania z prawa wyborczego. Nic – poza nadzwyczajnymi okolicznościami – nie usprawiedliwia naszej nieobecności w sprawach publicznych” (Abp Stanisław Gądecki).

11.Zabierzmy ze sobą prasę katolicką na niedzielne popołudnie. Zapraszamy do biblioteki parafialnej.

12.W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności śp. Jan Orchel zam. przy ul. W. Pola, śp. Czesław Paszyński zam. przy ul. Chopina i śp. Bolesław Rachel zam. przy ul. Robotniczej. Polecajmy Ich i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu…


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu