Droga Krzyżowa - piątek, godz. 16:45 oraz 19:00 | Gorzkie Żale - niedziela, godz. 16:30. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach wielkopostnych!

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 24.03.2019 r.


1.Dzisiaj po południu o godz. 16.30 będą Gorzkie Żale z Kazaniem Pasyjnym, a po nich bezpośrednio Msza św.

2.W piątek 29 marca rozpoczynamy nasze Wielkopostne Rekolekcje Parafialne, które poprowadzi ks. Tomasz Gałuszka. W związku z tym wyjątkowo w ten piątek Droga Krzyżowa będzie o godz. 17.30 , a godz. 18.00 Msza św. na rozpoczęcie rekolekcji z nauką ogólną.

O godz. 19.30- Droga Krzyżowa z nauką dla młodzieży. Bierzmowani w tym roku otrzymają na tym spotkaniu indeksy. Plan rekolekcji dostępny jest TUTAJ

3.Jutro 25 marca wypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. wieczornej będzie rozpoczęcie Duchowej Adopcji.Zapraszamy do udziału. Deklaracje Duchowej Adopcji są wyłożone przy wyjściach ze świątyni. Chętnych prosimy o zabranie deklaracji i przyniesienie wypełnionych jutro na Mszę św. wieczorową.

4.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Grupy Biblijnej.

5.W czwartek 28 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje szkolne dla szkoły podstawowej. Prosimy o modlitwę w intencji młodzieży.

6.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Zofii Kudławiec. Modlić się będziemy w intencji Ks. Rekolekcjonisty.

7.Przy wyjściu z kościoła można nabyć Baranki wielkanocne w cenie 5 zł. Można również zabrać skarbonkę „Jałmużna postna”.

8.Przypominamy, że w nocy z 30/31 marca następuje zmiana czasu z zimowego na letni. Zegar przesuwamy jedną godziną do przodu.

9.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni i tam ją można nabywać. Biblioteka parafialna czynna jest w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 i 11.00. Zapraszamy.

10.27 czerwca 2015 r. na Gorlickim Rynku przeżywaliśmy Uroczystość Ogłoszenia Maryi Niepokalanej Patronką naszego miasta. Odpowiadając na prośbę wielu Gorliczan rozpoczynamy starania o umieszczenie figury Niepokalanej na Gorlickim Rynku. Listę z podpisami osób, które to pragnienie podzielają, przedstawimy naszym samorządowym władzom. Przed kościołem możemy wyrazić swoją wolę wpisując się na listę.

11.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia w sobotę 30 marca do Gorlickiej Bazyliki. Rozpoczęcie o godz. 11.00 Mszą św. Szczegóły na plakacie.

12.Ekstremalna Droga Krzyżowa 2019 w Rejonie Gorlice odbędzie się 12 kwietnia br. Zapraszamy do podjęcia tego wyjątkowego wyzwania. Spotkanie informacyjne odbędzie się 28 marca po Mszy św. wieczornej w kościele św. Andrzeja Boboli w Gorlicach. Szczegóły na plakacie.

13.Młodzieżowe Centrum Kariery w Gorlicach rozpoczyna realizację projektu „Od szkolenia do zatrudnienia - YEI” mające na celu pomoc młodym osobom w znalezieniu pracy, oferty stażu lub podjęciu dalszej edukacji. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny z Młodzieżowym Centrum Kariery przy ul. Rzeźniczej 10. Szczegóły na plakacie.

Polecamy