Roraty odprawiane będą przez cały adwent o godz. 17:30 od poniedziałku do soboty. Zapraszamy wszystkich a szczególnie dzieci !

Ogłoszenia parafialne, 10.12.2017 r.1.Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie. Po Mszy św. będą zbierane do puszek ofiary na ten cel.

2.Świece Caritas na stół wigilijny można nabywać przy wyjściu z kościoła w cenie: duże 12 zł i małe 5 zł. Rozprowadzane są również kartki świąteczne wykonane przez dzieci i młodzież.

3.Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na remont kościoła.

4.W środę wspominamy dramatyczne wydarzenia sprzed 36 lat – wprowadzenia stanu wojennego. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących, aby dzięki ich mądrości nasza Ojczyzna napełniała się pokojem i dostatkiem.

5.W sobotę 16 XII po „roratach”, rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego.

6.W niedzielę rozpoczynamy drugą część Adwentu – bezpośrednie przygotowanie nas świąt Bożego Narodzenia.

7.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 900 poprowadzi Róża Pani Aleksandry Tokarz. Modlić się będziemy o dobrą spowiedź świąteczną.

8.Chorych przed Świętami Bożego Narodzenia odwiedzimy w poniedziałek 18 grudnia. Odwiedziny rozpoczniemy o godz. 800. Bardzo prosimy o zgłoszenie chorych, którzy by chcieli z okazji świąt przystąpić do Sakramentu Pokuty i Eucharystii do przyszłej niedzieli w zakrystii.

9.Spowiedź parafialną nasza wspólnota będzie przeżywać we wtorek 19 grudnia. Program podamy w przyszłą niedzielę.

10.W środę po Mszy św. wieczornej będzie spotkanie Kręgu Biblijnego.

11.W czwartek 14 grudnia w kościele parafialnym w Sękowej będzie miał miejsce wieczór uwielbienia. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 17.00. Na spotkanie zapraszają organizatorzy.

12.Zachęcamy do pogłębienia naszej wiary przez lekturę prasy katolickiej. Można ją nabywać przy wyjściu z kościoła, przy jednych i drugich drzwiach wyjściowych.

13.Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Gorlicach wraz z Kuchnią Caritas organizuje Wieczerzę Wigilijną w piątek 22 grudnia o godz. 12.00 w siedzibie Kuchni przy ul. Piekarskiej 1. Prosimy osoby pragnące spotkać się przy wigilijnym stole o zgłoszenie swojego udziału w Kuchni Caritas lub w Ośrodku Pomocy Społecznej.

14.Komenda Powiatowa Straży Pożarnej w Gorlicach informuje, że każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z pożarem, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku
i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych. Informacje jak należy postępować w razie zagrożenia są umieszczone na stronie internetowej Komendy Głównej PSP ­www.straz.gov.pl/porady.

15.Polskie Stowarzyszenie Diabetyków w Gorlicach zapraszana Białą Niedzielę, podczas której wykonywane będą nieodpłatne badania cukru, cholesterolu i ciśnienia tętniczego. Badania wykonywane będą w budynku plebanii dzisiaj - w godzinach od 8.00 do 12.00. Zachęcamy do skorzystania z tej możliwości i dokonania takich badań.

16.W przyszłą niedzielę – 17 grudnia na Rynku Głównym organizowana jest VI Wigilia Gorlicka. Na to wydarzenie zapraszają organizatorzy: p. Iwona Budziak, fundacja „Róża” i Burmistrz Miasta p. Rafał Kukla. Wigilia Rozpocznie się o godz. 14.00.

17.„Gorlicka Grupa Biegowa zwraca się do wszystkich parafian dobrego serca o wsparcie finansowe do puszek na leczenie i rehabilitację rodzeństwa Aleksandry i Jakuba Musiał z powiatu gorlickiego. Dziewczynka urodziła się z aberracją chromosomalną, a chłopiec cierpi na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów. Ola i Kuba wymagają stałego leczenia w wielu poradniach specjalistycznych oraz kosztownej i intensywnej rehabilitacji, która daje oczekiwane rezultaty. Dzieci, są podopiecznymi Fundacji Serca dla Maluszka, gdzie trafią wszelkie zebrane w ramach akcji środki. Z góry dziękujemy wszelkim ofiarodawcom za pomoc na ten cel. Zbiórka będzie miała miejsce w przyszłą niedzielę po Mszach św.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy