Nabożeństwa parafialne odprawiane są: w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 26.02.2020 r.


1.W sobotę 15 lutego, w wieku 93 lat zmarła Ludwika Makowska – mama księdza kanonika Józefa Makowskiego. Pogrzeb będzie we wtorek 18 lutego o godz. 12.00 w Borzęcinie. We wtorek o godz. 9.45, na dolnym parkingu będzie podstawiony autobus do Borzęcina na pogrzeb. Prosimy, aby chętni, którzy pojadą autobusem na pogrzeb zapisali się w zakrystii.

2.Zapraszamy na nabożeństwa parafialne Do Bożego Miłosierdzia (czwartek) i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota) o godz. 17.00, a po nich Msza św. W czasie nabożeństw polecamy naszych zmarłych w wypominkach rocznych.

3.W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

- w sobotę- święto Katedry św. Piotra Apostoła;

4.W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Biblijnej.

5.W czwartek na Mszę św. wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci i młodzież z DSM-u, LSO i KSM-u.

6.W piątek na Mszę św. i nabożeństwo po Mszy św. zapraszamy młodzież z klas VII i VIII przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

7.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża św. Anny. Modlić się będziemy w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

8.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest wyłożona przy wyjściu ze świątyni. Przypominamy, że jest nowy numer czasopisma Miłujcie się. Zapraszamy też do naszej biblioteki parafialnej otwartej w każdą niedzielę po Mszach św. o godz. 9.00 i 11.00.

9.Dyrekcja Miejskiego Zespołu Szkół nr 3 im. Św. Jana Kantego w Gorlicach informuje, że trwa zbieranie deklaracji o kontynuowania edukacji w przedszkolu przez wszystkie uczęszczające obecnie do przedszkola dzieci.

Równocześnie serdecznie zapraszamy Państwa do dokonania zgłoszenia dziecka urodzonego w roku 2013 oraz zamieszkałego w obwodzie naszej szkoły do klasy I szkoły podstawowej na rok szkolny 2020/2021.

Deklaracje o kontynuowaniu edukacji w przedszkolu oraz zgłoszenie dziecka do kl. 1 można dokonać w godzinach pracy sekretariatu szkoły, tj. od 7.30 do 14.30 w terminie do 6 marca 2020 r. - prosimy o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Szczegóły na plakacie i na stronie szkoły: www.mzs3gorlice.pl.

10.Zarząd Powiatowego TPD w Gorlicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2020/2021 do Niepublicznego Przedszkola TPD "Chatka Misia Uszatka" w Gorlicach przy ul. Wyszyńskiego 21. Od września przedszkole będzie pracować do godz. 17.00. Zapisy odbywają się przez złożenie kart przyjęcia, dostępnych w przedszkolu.

11.W Miejskim Zespole Szkół nr 3 w Gorlicach organizowana będzie w poniedziałek 17 lutego w godzinach od 15.00 do 18.00 zabawa karnawałowa pt. „Bal Królowej Zimy”. Na zabawę zaprasza się dzieci z całego Glinika w młodszym wieku szkolnym obejmującym klasy I – III.

12.W ramach rekolekcji filmowych zapraszamy na kolejne spotkanie w dobrym filmem. W tym miesiącu proponujemy: „Próba ogniowa” – historię strażaka, który ratując innych z płonących budynków nie potrafi ratować rozpadającego się własnego małżeństwa. Podejmując wyzwanie, które proponuje ojciec, bohater zmierzy się z prawdziwym ogniem, ogniem miłości, którego nie wolno mu ugasić, ale na nowo rozpalić.

Projekcja odbędzie się w PIĄTEK 21 lutego, o godz. 19.00 w Gorlickim Centrum Kultury. Wstęp to dobrowolna ofiara.

13.W dniach 2-16 marca w parafii św. Jadwigi Królowej organizowane są Katechezy Przedmałżeńskie. Spotkania odbywać się będą dwa razy w tygodniu w poniedziałki i w czwartki o godz. 18.30. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

14.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich Diecezji Rzeszowskiej zaprasza na Wielkopostny Dzień Skupienia do Parafii Bożego Ciała w Bieczu ul Kromera 16 a (Kolegiata) dnia 7 marca 2020 roku (sobota). Szczegóły na plakacie.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu