Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17:30.

Papieski Twitter

Ogłoszenia parafialne, 20.05.2018 r.1.Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego na Apostołów. Na Mszy św. o godz. 11.00 dzieci z klasy IV będą przeżywać rocznicę I Komunii św.

2.Dziś ks. bp Ordynariusz Jan Wątroba obchodzi 20-tą rocznicę sakry biskupiej. Pamiętajmy w modlitwach o Pasterzu naszej diecezji.

3.Dzisiaj jest odpust w parafii w Kobylance. Uroczysta suma będzie o godz. 11.00.

4.Jutro drugi dzień Zielonych Świąt i jednocześnie święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

5.W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

6.W przyszłą Niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Aleksandry Tokarz. Modlić się będziemy o dobrą pogodę.

7.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek-Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła;

- w czwartek- Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;

- w sobotę- wspomnienie św. Filipa Nereusza - Kapłana

8.Uroczystość Bożego Ciała wypada w tym roku 31 maja. Msza św. i procesja będzie na Dolnym Osiedlu. Bardzo prosimy aby w przygotowanie Ołtarzy włączyli się wszyscy mieszkańcy. Odbiór podstaw pod ołtarze będzie we wtorek 29 maja po południu.

9.Serdecznie zapraszamy w czwartek 24 maja na Jadwiżański Wieczór Uwielbienia do parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. Gościem spotkania będzie Pan Jan Budziaszek – perkusista zespołu Skaldowie oraz inicjator koncertu „Jednego Serca, Jednego Ducha”, który podzieli się świadectwem: „Maryja w moim życiu”. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00, następnie świadectwo i uwielbienie. Szczegóły na plakacie.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni.

11.Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w ceremonii odsłonięcia przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę i Prezydenta Republiki Słowenii Boruta Pahora pomnika upamiętniającego żołnierzy słoweńskich poległych w latach 1914-1918 w czasie walk I Wojny Światowej na ziemi Gorlickiej. Uroczystość odbędzie się w dniu 22 maja br., o godz.12.00 na Cmentarzu nr 91 w Gorlicach (Góra Cmentarna).Wejście uczestników odbywać się będzie od 10.00 do 11.20

Jest to ważne wydarzenie historyczne. Niech nasza obecność będzie wyrazem pamięci i oddania hołdu poległym

12.Niepubliczne Przedszkole TPD informuje, że posiada jeszcze wolne miejsca dla dzieci w wieku od 3 – 6 lat na rok szkolny 2018/2019. Szczegóły na plakacie.

13.W minionym tygodniu odeszła do wieczności śp. Maria Kosiba zam. przy ul. Ściegiennego. Polecajmy Ją i naszych bliskich zmarłych Bożemu Miłosierdziu.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy