Nabożeństwa różańcowe w miesiącu październiku będą odprawiane codziennie o godz. 17:00. Zachęcamy do uczestnictwa!

Ogłoszenia parafialne, 15.10.2017 r.1.Trwa miesiąc październik – czas modlitwy różańcowej. Włączajmy się czynnie w tę piękną modlitwę Kościoła. Prosimy szczególnie rodziców, aby przysyłali dzieci na Różaniec. Nabożeństwo różańcowe odprawiane jest codziennie o godz. 17.00, a po nim Msza św. Z nabożeństwem tym łączymy: Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia(czwartek) i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy (sobota).

2.W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień misyjny w Kościele. Składka będzie przeznaczona na misje.

3.Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia. Zebraliśmy 1120 zł.

4.W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu będziemy przeżywać:

- w poniedziałek- wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej – zakonnicy;

- we wtorek- wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika;

- w środę - święto św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia;

- w piątek- wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana;

- w sobotę- wspomnienie bł. Jakuba Strzemię - biskupa;

5.W piątek 20 października o godz. 9.00 w naszym kościele będzie odprawiona Msza św. z racji święta patronalnego MZS nr 3 im. Św. Jana Kantego w Gorlicach.

6.W poniedziałek 16 października po Mszy św. wieczornej młodzież z KSM-u zaprasza na Wieczór Papieski z racji 39 rocznicy wybory Karola Wojtyły na Papieża . Zapraszamy do licznego udziału we wspólnej modlitwie.

7.W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową po Mszy św. o godz. 9.00 poprowadzi Róża Pani Wandy Berkowicz. Modlić się będziemy w intencji misji i misjonarzy.

8.Zbliża się miesiąc listopad - miesiąc modlitewnej pamięci w intencji naszych Zmarłych.

Kartki wypominkowe można zabierać przy wyjściu od strony plebanii i ze stolika z gazetami i wypełnione składać do końca listopada w zakrystii.

W tych dniach pójdziemy na cmentarze, by porządkować groby naszych bliskich zmarłych, przygotowując je na Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Pamiętajmy o zachowaniu porządku nie tylko w otoczeniu grobów swoich bliskich.

9.Młodzież z KSM-u rozprowadza znicze. Chciejmy wesprzeć młodzież, która przygotowuje wiele nabożeństw w naszej świątyni.

10.Zachęcamy do czytania prasy katolickiej można ją nabywać przy wyjściu ze świątyni.

11.Osoby posiadające skierowania z gorlickich Ośrodków Pomocy Społecznej zapraszamy w środę 18 października w godz. 8.00-13.00 do Parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach po odbiór paczek żywnościowych na październik.

12.Dzisiaj w Domu katechetycznym przy Bazylice w Gorlicach o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie z panem Witoldem Gadowskim, dziennikarzem i niezależnym publicystą.

13.Radna Miasta Gorlice p. Lucyna Jamro wraz z mieszkańcami w dniu dzisiejszym, po mszach świętych będą zbierać podpisy przy bramach wejściowych pod sprzeciwem wobec planowanej budowy spalarni śmieci przy ul. Przemysłowej (sąsiedztwo Osiedla Chopina).


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy