Nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiane są codziennie o godz. 17:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału.

Papieski Twitter

Środa, 6.12.2017 r.

(Mt 15,29-37) Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając z sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: Żal Mi tego tłumu! Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze. Na to rzekli Mu uczniowie: Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba żeby nakarmić takie mnóstwo? Jezus zapytał ich: Ile macie chlebów? Odpowiedzieli: Siedem i parę rybek. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

1. Weź dzisiaj osobę, która jest dla Ciebie największym ciężarem i przynieś ją (wytargaj na górę) do Jezusa. On się zajmie resztą. I jeszcze dostaniesz więcej, niż się spodziewasz. Najpierw uzdrowi, a potem Was nasyci. Da siłę, żeby jutro uczynić to samo. Już razem, zejdźcie na dół i zabierzcie kolejnych.

2. Kilka dni adwentu za nami. Masz co jeść? Czym karmisz serce w tym czasie?

3. Jezus jest hojny. To nasze serce jest skąpe.


Kazanie św. Bernarda, opata (Godzina Czytań, środa I tygodnia Adwentu, fragm.):


(…) tak powiedziano w psalmie: „W sercu swym zachowuję Twe słowa, aby przeciw Tobie nie zgrzeszyć”.
W ten sposób zachowaj słowo Boga, albowiem „błogosławieni ci, którzy je zachowują”. Niech ono przeniknie do głębi twej duszy, niech przepoi twoje pragnienia i obyczaje. Pożywaj z jego bogactwa, a twoja dusza będzie się nim rozkoszować. Nie zapominaj o tym chlebie, by nie stwardniało twe serce, lecz by się nim syciła twoja dusza.
Jeśli w ten sposób zachowasz słowo Boga, ono też cię zachowa. Albowiem przyjdzie do ciebie Syn razem z Ojcem swoim; przyjdzie ów Prorok wielki, który odnowi Jeruzalem i wszystko nowym uczyni. Bo Jego przyjście sprawi, że „jak nosiliśmy obraz człowieka ziemskiego, tak też będziemy nosić i wyobrażenie człowieka niebieskiego”. Zepsucie Adama ogarnęło całego człowieka i całym zawładnęło, ale i całego człowieka ma posiąść Chrystus, bo go stworzył i odkupił, i całego także uwielbi.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy