W dniu 15 lutego do Domu Ojca odeszła ś.p. Ludwika Makowska - mama ks. kanonika. O godz. 9:45 we wtorek (18 lutego) na dolnym parkingu będzie podstawiony autokar dla wszystkich, którzy zechcą uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych. Prosimy o wcześniejsze zapisanie się w zakrystii.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje - Boże Narodzenie 2019

Po czterech tygodnia Adwentu, w czasie którego oczekiwaliśmy z radością na przyjście Pana, nastał ów dzień. Tradycyjnie już o północy została odprawiona pierwsza Msza św. Bożego Narodzenia - pasterka. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban, zaś homilię wygłosił ks. kanonik Józef Makowski. Mogliśmy w niej usłyszeć o pozornej bezbronności Chrystusa - zarówno w Betlejem, gdy przyszedł na świat wśród bydląt, jak również podczas śmierci krzyżowej, kiedy to wypełnił wolę Ojca do końca. Ks. kanonik zwrócił również uwagę na komercjalizację świąt Narodzenia Pańskiego. W wielu krajach widnieją z rozmachem ozdoby świąteczne, prowadzone są kampanie reklamowe, jednak brak w nich jest elementów chrześcijańskich. My, jako katolicy, powinniśmy się temu stanowczo przeciwstawić i nie wolno nam zapominać o istocie tych szczególnych Świąt. Mszę św. koncelebrował również ks. dr Marek Dyło.

W Eucharystii brali udział m.in. strażacy, którzy w tym czasie pełnili służbę, a całość uświetniła obecność naszego parafialnego chóru, który z radością i dostojeństwem oznajmił, iż "narodził się Jezus w stajni ubogi".

Trwa okres Bożego Narodzenia, w czasie którego w sposób szczególny rozważamy tajemnicę narodzenia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w Mszach św. oraz nawiedzania szopki, która w sposób symboliczny przedstawia nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Niech w naszych domach wybrzmiewają kolędy, a ten szczególny czas będzie okazją do zbliżenia się ku Bogu, który "stał się człowiekiem".


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu