Zostańmy w domach! Prosimy, by na Mszę św. przychodziły jedynie osoby, które zamówiły intencję na dany dzień. Transmisje niedzielnych Mszy św. oraz Triduum Paschalnego na naszej stronie oraz Facebooku.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Bracia, patrzcie jeno, jak niebo goreje - Boże Narodzenie 2019

Po czterech tygodnia Adwentu, w czasie którego oczekiwaliśmy z radością na przyjście Pana, nastał ów dzień. Tradycyjnie już o północy została odprawiona pierwsza Msza św. Bożego Narodzenia - pasterka. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban, zaś homilię wygłosił ks. kanonik Józef Makowski. Mogliśmy w niej usłyszeć o pozornej bezbronności Chrystusa - zarówno w Betlejem, gdy przyszedł na świat wśród bydląt, jak również podczas śmierci krzyżowej, kiedy to wypełnił wolę Ojca do końca. Ks. kanonik zwrócił również uwagę na komercjalizację świąt Narodzenia Pańskiego. W wielu krajach widnieją z rozmachem ozdoby świąteczne, prowadzone są kampanie reklamowe, jednak brak w nich jest elementów chrześcijańskich. My, jako katolicy, powinniśmy się temu stanowczo przeciwstawić i nie wolno nam zapominać o istocie tych szczególnych Świąt. Mszę św. koncelebrował również ks. dr Marek Dyło.

W Eucharystii brali udział m.in. strażacy, którzy w tym czasie pełnili służbę, a całość uświetniła obecność naszego parafialnego chóru, który z radością i dostojeństwem oznajmił, iż "narodził się Jezus w stajni ubogi".

Trwa okres Bożego Narodzenia, w czasie którego w sposób szczególny rozważamy tajemnicę narodzenia Chrystusa. Zachęcamy do udziału w Mszach św. oraz nawiedzania szopki, która w sposób symboliczny przedstawia nam wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat. Niech w naszych domach wybrzmiewają kolędy, a ten szczególny czas będzie okazją do zbliżenia się ku Bogu, który "stał się człowiekiem".


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu