Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Twoja cześć, chwała, nasz wieczny Panie: Obchody Bożego Ciała na Górnym Osiedlu

W czwartek po Uroczystości Trójcy Przenajświętszej obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). W tym roku główne uroczystości w naszej parafii obchodziliśmy na Górnym Osiedlu, gdzie o godz. 10:30 rozpoczęła się Msza św., której przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban. Antyfona na ten dzień głosi, iż Bóg karmi swój lud wyborną pszenicą i syci miodem z opoki. Dzień ten jest również okazją do publicznego zademonstrowania naszej wiary.

Po zakończonej Mszy św. przeszliśmy procesją eucharystyczną, chwaląc Pana, który zstąpił z nieba. Przy czterech ołtarzach odczytywane były fragmenty Ewangelii. Na koniec zaśpiewaliśmy uroczyste Te Deum (Ciebie Boga wysławiamy).

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tej wspaniałej uroczystości. W szczególności chcemy podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie ołtarza głównego oraz poszczególnych ołtarzy, za ofiary na zakup kwiatów, za pomoc w transporcie sprzętu nagłośniającego i liturgicznego.

Zachęcamy również do obejrzenia obszernej relacji zdjęciowej, która dostępna jest w naszej galerii.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu