Msze św. w Uroczystość Wniebowzięcia NMP (15 sierpnia) odprawiane będą w porządku niedzielnym tj. o godz. 7:00, 9:00, 11:00 i 18:00.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

IV Konkurs Palm Wielkanocnych rozstrzygnięty! Padł rekord w wysokości palmy

Już po raz czwarty zorganizowany został Konkurs Palm Wielkanocnych przy naszej parafii oraz MZS nr 3 w Gorlicach. Finał miał miejsce w Niedzielę Palmową, która rozpoczęła obchody Wielkiego Tygodnia. Do rywalizacji zgłoszono 20 prac, po 10 palm w kategorii niskie oraz tyle samo w kategorii palm wysokich (powyżej 2 m).

Uczestnicy przez piątek i sobotę dostarczali swoje palmy, by jury w składzie: pani Anna Niemczyńska-Szurek - etnolog, pracownik Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz pani Barbara Wojnarska - przewodnik muzealny, Muzeum Dwory Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach mogło dokonać oceny prac oraz wyłonić laureatów. Wybór zwycięskich palm nie był łatwy, o czym może świadczyć wnikliwa analiza każdej zgłoszonej palmy i szeroka dyskusja w obradach jury. Po wybraniu zwycięskich palm zostały otwarte koperty, by poznać laureatów.

W Niedzielę Palmową uczestnicy Konkursu jak również wszyscy wierni zgromadzili się o godz. 10:45 przed naszą świątynią, by dokonać poświęcenia palm. Przy śpiewie Chrystus Wodzem, Chrystus Królem procesja z palmami uroczyście weszła do świątyni, gdzie Mszy św. przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban.

Punktem kulminacyjnym Konkursu było ogłoszenie wyników. Przedstawiają się one następująco:


w kategorii palmy niskie:

1. miejsce - Magdalena Trojan

2. miejsce ex aequo - Joanna Gurba i Bożena Gurba oraz Kinga Zagórska

3. miejsce ex aequo - Weronika i Szymon Mrozek oraz Bartłomiej Żak

Wyróżnienie otrzymała palma wykonana przez Szymona Nowaka i Wiktora Nowaka.


w kategorii palmy wysokie:

1. miejsce - Klaudia i Joanna Gurba z rodzicami - ta palma zdobyła również nagrodę za najwyższą palmę (11,5 metra!) ufundowaną przez Burmistrza Miasta Gorlice Pana Rafała Kuklę

2. miejsce - Natalia, Marta i Karol Zagórscy

3. miejsce - klasa Va MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Beata Przybyło

Wyróżnienie otrzymały palmy:

- Szkolnego Koła CARITAS przy MZS nr 3 w Gorlicach, opiekun Renata Tokarska

- Miejskie Przedszkole nr 2, opiekun Monika Gogola,

- Aurelia i Justyna Cop,

- Miejskie Przedszkole nr 3, opiekun Jolanta Romaniuk


W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować wszystkim sponsorom i partnerom wydarzenia, dzięki którym możliwe było ufundowanie tak okazałych nagród. Czwartą edycję Konkursu wsparli: Barbara Bartuś - poseł na Sejm RP, Elżbieta Zielińska - poseł na Sejm RP, Jadwiga Wójtowicz - Radna Województwa Małopolskiego, Gorlice - Miasto Światła na czele z Panem Burmistrzem Rafałem Kuklą, Gorlickie Centrum Kultury, Skansen Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, LIDER market - ul. 11 Listopada, KINO KOLORY w Gorlicach, Starostwo Powiatowe w Gorlicach, Joanna Bubak - Radna Miasta Gorlice, pizzeria Del Piero, księgarnia Mieszko, Budmat - grupa PSB, Drukarnia GLINIK, Hurtownia AZet.

W sposób szczególny chcemy podziękować koordynatorowi Konkursu Panu Ryszardowi Szarowiczowi, który po raz kolejny podjął się trudu organizacji tego wydarzenia. Ogromna ilość pracy włożona w przygotowanie Konkursu zasługuje na wielkie uznanie i wdzięczność. Serdecznie dziękujemy!

W imieniu Organizatorów chcemy podziękować wszystkim uczestnikom, którzy zechcieli przystąpić do konkursu. W możliwie najpiękniejszy sposób świadczycie o tym, że polskie tradycje są wciąż żywe. Każda przygotowana palma stała na wysokim poziomie i wymagała sporego nakładu pracy. Głęboko wierzymy, że w kolejnym roku ponownie spotkamy się razem, a Wasze prace ponownie zyskają uznanie w oczach jury, zaproszonych Gości oraz wszystkich naszych parafian i mieszkańców Miasta Gorlice.

Zgodnie z zapowiedzią Pana Burmistrza, wybrane palmy będą zdobić gorlicki Rynek.

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęciowej, która dostępna jest na naszej stronie internetowej.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu