Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw KSM w piłce siatkowej zakończone sukcesem

Przez cnotę, naukę i pracę służyć Bogu i Ojczyźnie – Gotów!


2 marca w Miejskim Zespole Szkół nr 1 w Gorlicach już po raz kolejny odbyły się eliminacje do Diecezjalnych Mistrzostw Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w piłkę siatkową. W Mistrzostwach KSM mogły brać udział osoby należące do KSM lub innej grupy parafialnej (LSO, SCHOLA, RAM, OAZA).

Eliminacje poprzedziła Msza Święta, która została odprawiona w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach. W rozgrywkach wzięło udział 10 drużyn z kategorii żeńskiej i 10 drużyn z kategorii męskiej tj. Glinik-Gorlice, Kryg, Lipinki, Cieklin, Biecz-Boże Ciało, Rożnowice, Gorlice-Bazylika, Sękowa, Sławęcin, Gorlice-Jadwiga. Dwa dni przed rozpoczęciem eliminacji przedstawiciele z parafii św. Jadwigi rozlosowali zespoły parafialne do odpowiedniej grupy A, B i C. Nasza żeńska reprezentacja trafiła do grupy B, która okazała się być najsilniejszą z grup w kategorii żeńskiej. Zarówno zawodniczki z Cieklina jak i Sławęcina wykazały się walecznością i zaciętością w grze. Zwłaszcza mecz ze Sławęcinem dostarczał wielu pozytywnych emocji nam grającym, jak i ku naszemu zdziwieniu samym kibicom. Byłyśmy skoncentrowane, a każda zawodniczka doskonale wiedziała, w którym momencie i gdzie znaleźć się na boisku. Stało się… Wygrałyśmy grupę B i następnie awansowałyśmy do finału eliminacji. Zwycięstwo w grupie oznaczało automatyczną kwalifikację do wielkiego finału Diecezjalnych Mistrzostw KSM, które odbędą się 16 marca w Czudcu. Jedziemy tam z drugiego miejsca po przegranym meczu z KSM św. Jadwigi. W tym meczu zabrakło koncentracji, każda z nas była bardzo zmęczona, a pozostałe w nas emocje z poprzednich wygranych zmagań, przyczyniły się do chwilowej dekoncentracji.

Kto wie, może w Czudcu będzie inaczej? Aktualnie cieszymy się i ładujemy energię na finał. Niestety naszym kolegom nie udało się wyjść z grupy, ale będą z nami w Czudcu, by wspierać nas swoją obecnością i swoimi gwarnymi dopingami. Z całą pewnością czekają nas ciężkie pojedynki z rywalkami z sąsiedniego województwa ale wierzymy, że będą to ekscytujące rozgrywki i co najważniejsze - zwycięskie dla nas. Liczymy na fantastyczne wymiany i niesamowitą grę, co może okazać się kluczem do sukcesu.

Autor: M.Ryndak


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu