• triduum-banner.jpg
Obchody Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek godz. 18:00, Wielki Piątek godz. 17:00, Wielka Sobota godz. 19:00, Niedziela Zmartwychwstania godz. 6:00, 9:00, 11:00.

Papieski Twitter

Członkowie chóru parafialnego odbyli pielgrzymkę do Włoch

W dniach 18-27 paźd1ziernika nasz chór parafialny odbył pielgrzymkę do Włoch. Głównym punktem programu był Rzym i uczestnictwo w modlitwie Anioł Pański pod przewodnictwem papieża Franciszka na Placu Św. Piotra.

Chór zagościł również w duszpasterstwie polskim w kościele św. Stanisława w Rzymie, gdzie swoim śpiewem ubogacił niedzielną Msze św. Podczas swojej wędrówki pielgrzymi odwiedzili również Wenecję, Padwę, Asyż i dotarli aż do San Giovanni Rotondo, gdzie modlili się przy grobie św. Ojca Pio.

Po wielu trudach uklękli również przy grobie ojca Dolindo w Neapolu i nawiedzili polski cmentarz na Monte Cassino. Ze względu na warunki pogodowe, nie udało się wspiąć na Wezuwiusza, ale mogli podziwiać go z perspektywy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.

Chórzyści chętnie dzielą się wrażeniami z tych kilku dni, dziękują parafianom za modlitwę i zapowiadają, że nie była to ich ostatnia pielgrzymka. Mają nadzieję, że będzie takich więcej, być może w większym gronie parafian.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy