• triduum-banner.jpg
Obchody Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek godz. 18:00, Wielki Piątek godz. 17:00, Wielka Sobota godz. 19:00, Niedziela Zmartwychwstania godz. 6:00, 9:00, 11:00.

Papieski Twitter

Uroczystości odpustowe ku czci MB Nieustającej Pomocy

"Niewiasto, oto Syn Twój (...), oto Matka Twoja" (J19, 26B-27A). Te słowa, wypowiedziane przez ukrzyżowanego Jezusa, dopełniają naszą wiarę. Maryja jest bowiem Matką każdego z nas. W naszej świątyni w sposób szczególny czcimy jej Nieustające oblicze.

24. czerwca przeżywaliśmy uroczystości odpustowe. Uroczysta suma została odprawiona o godz. 11:00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Filip Mikuła. Mogliśmy usłyszeć o roli Matki Bożej w naszym życiu. Jak głosił celebrans, Maryja jest nie tylko naszą Matką, ale prowadzi nas do świętości. W homilii usłyszeliśmy także, czego Maryja oczekuje od nas. Jest to z pewnością gorliwość, wyrażająca się w świadomym i odważnym życiu według zasad Ewangelii. Maryja oczekuje od nas także walki ze swoimi "ulubionymi" słabościami. Niejednokrotnie tkwimy w tym samym grzechu, nie podejmując walki ze swoimi słabościami.

Mszę św. koncelebrowali także księża, pochodzący z naszej parafii: ks. Krzysztof Kudławiec oraz ks. Sławomir Podraza. Po zakończonej Eucharystii uczestniczyliśmy w procesji. Radosne bicie dzwonów oraz śpiew pieśni eucharystycznych i hymnu Ciebie Boga wysławiamy oddały należną chwałę i cześć Nieustającej Wspomożycielce.

Matko, o, wspomagaj nas, Nieustannie w każdy czas!


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy