• triduum-banner.jpg
Obchody Triduum Paschalnego: Wielki Czwartek godz. 18:00, Wielki Piątek godz. 17:00, Wielka Sobota godz. 19:00, Niedziela Zmartwychwstania godz. 6:00, 9:00, 11:00.

Papieski Twitter

Pan zstąpił z nieba

Wyjątkowo, bo już 31 maja, przeżywaliśmy w tym roku Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Przy pięknej pogodzie wierni uczestniczyli w uroczystej Mszy świętej oraz procesji, która w tym roku odbyła się na Osiedlu Dolnym. Eucharystii przewodniczył nasz rodak ks. Krzysztof Kudławiec. Homilię wygłosił ks. kanonik Józef Makowski. Mogliśmy w niej usłyszeć m.in. o łódce, która symbolizuje nasze życie. Nie zawsze jednak płyniemy w odpowiednią stronę. Gdy stracimy bowiem wiosło, kierujące nas ku Chrystusowi - uciekamy od Niego. Poruszony został również aspekt wyznawania wiary. Wiele badań donosi, że większość, bo aż blisko 80% badanych, tkwi w różnego rodzaju nałogach. Znacznie mniejszy jest za to odsetek osób, wyznających wiarę w Jezusa Chrystusa i żyjących zgodnie z nauką Kościoła.

Po zakończonej Eucharystii przeszliśmy uroczystą procesją, wielbiąc Boga w Najświętszym Sakramencie. Procesja do czterech ołtarzy, gdzie odczytywane były fragmenty Ewangelii, odbywała się przy śpiewie pieśni eucharystycznych.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji uroczystości. W sposób szczególny chcemy podziękować mieszkańcom Osiedla Dolnego, którzy przygotowali ołtarz główny oraz pozostałe ołtarze. Dziękujemy osobom zaangażowanym w transport potrzebnego sprzętu.

Niech Wam Bóg błogosławi co dnia. Niechaj w swojej opiece Was ma!

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć, którą można obejrzeć, klikając TUTAJ.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy