Nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Papieski Twitter

Cóż to był za konkurs !

W Niedzielę Palmową, upamiętniającą triumfalny wjazd Jezusa Chrystusa do Jerozolimy, w naszej parafii odbyła się trzecia już edycja Konkursu Palm Wielkanocnych, organizowanego przez naszą parafię i MZS nr 3 w Gorlicach przy wsparciu Gorlickiego Centrum Kultury. Wśród zaproszonych gości były posłanki Elżbieta Zielińska i Barbara Bartuś a także Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla i Starosta Gorlicki Karol Górski, którzy jednocześnie byli sponsorami nagród w Konkursie.

Mimo rygorystycznego regulaminu, dopuszczającego do Konkursu palmy wykonane jedynie tradycyjnymi metodami, których część zdobienia ma powyżej jednego metra, do Konkursu zgłoszono 28 prac. W kategorii „palm wysokich” (część zdobienia powyżej 2 metry) zgłoszono 7 palm, a 21 w kategorii „palmy niskie” (część zdobienia pomiędzy 1 a 2 metry). Komisja Konkursowa w składzie: Anna Niemczyńska-Szurek i Barbara Wojnarska – pracownicy Skansenu Wsi Pogórzańskiej w Szymbarku, Muzeum Dworu Karwacjanów i Gładyszów w Gorlicach oraz Tadeusz Łuczejko – pracownik Gorlickiego Centrum Kultury, miała bardzo trudne zadanie, gdyż poziom prac w tegorocznym Konkursie był bardzo wysoki. O zdobyciu pierwszego miejsca zadecydowały szczegóły. W kategorii „palmy niskie” zwyciężyła praca 21. Drużyny Harcerskiej „LEŚNI” opiekun: Jadwiga Cieśla, zgłaszając do konkursu palmę o długości 2,50 metra, gdzie część zdobienia liczyła 190 cm, a w kategorii „palmy wysokie” pierwsze miejsce zdobyła Klaudia Gurba z Rodzicami, dostarczając palmę o długości 7,70 metra, gdzie część zdobienia liczyła 6,70 metra.

Sponsorami w Konkursie, poza wyżej wymienionymi, byli: Sklepy Lider Market (ul. 11 Listopada, Chopina i Stróżowska), Kino KOLORY, BUDMAT S.C., Księgarnia Mieszko, Hurtowni A-Zet, Pizzeria „Del Piero”, Radna Joanna Bubak, Radna Halina Marszałek, Przewodnicząca Zarządu Osiedla nr 4 „Dolne” Danuta Brach, Przewodniczący Zarządu Osiedla nr 9 „Górne” Czesław Sikora, Drukarnia GLINIK Robert Huk.

Konkurs z edycji na edycję cieszy się coraz większym zainteresowaniem, realizując tym samym swoje podstawowe zadanie kultywowania i krzewienia wśród młodego pokolenia tradycji i chrześcijańskich wartości. Licznie przybyłe grono parafian i zaproszonych gości wraz z sobą przyniosło palmy, dzięki czemu procesja, która tego roku odbyła się w promieniach wiosennego słońca, była kolorowa i kwiecista.

Organizatorzy, ks. proboszcz Marek Urban i dyrektor MZS nr 3 Krzysztof Michalik wraz Koordynatorem Konkursu Ryszardem Szarowiczem, dziękują serdecznie wszystkim darczyńcom za wsparcie, uczestnikom Konkursu za trud wykonania prac, przybyłym za uczestnictwo w wydarzeniu a ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY !

Zachęcamy również do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z tego wydarzenia !

Protokół z obrad Komisji Konkursowej III Konkursu Palm Wielkanocnych: Cannot find the layout Files Layout Single Line v3.2


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy