Nabożeństwa różańcowe przez cały październik odprawiane są codziennie o godz. 17:00. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież, do udziału.

Papieski Twitter

Przygotujcie drogę Panu, dla Niego prostujcie ścieżki! Adwent 2017

“Adwent odnawia oczekiwanie na Chrystusa, który przyjdzie, aby nas zbawić, w pełni urzeczywistniając swe królestwo sprawiedliwości i pokoju. Coroczne wspominanie narodzin Mesjasza w Betlejem odnawia w sercach wierzących pewność, że Bóg pozostaje wierny swym obietnicom. Jest zatem Adwent pełnym mocy głoszeniem nadziei, która przenika nasze najgłębsze doświadczenia osobiste i wspólnotowe”. – św. Jan Paweł II

Adwent to czas szczególny. To czas radosnego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Pomimo przystrojonych już miast, centrów handlowych i wystaw świątecznych należy pamiętać, że prawdziwe narodzenie Jezusa poprzedza czas refleksji nad własnym życiem.

Jako ludzie wierzący musimy pamiętać, że Adwent to czas czuwania i refleksji nad własnym życiem. Aby nie zagubić się w tym duchowym przygotowaniu trzeba dać się wprowadzić liturgii. Kiedy popatrzymy na adwentowe teksty mszalne, widzimy jak Kościół prowadzi nas za rękę. Poszczególne czytania i modlitwy dnia zwracają uwagę na to, jak przygotować serca na spotkanie z Panem. W czasie Adwentu postarajmy się także wnieść w nasze życie więcej modlitwy, chociaż raz w tygodniu uczestniczmy we Mszy świętej roratniej. Te wskazówki z pewnością pomogą nam przeżyć okres Adwentu tak, jak to będzie dla naszego rozwoju duchowego potrzebne. – mówi ks. Filip Mikuła.

Msza św. tzw. Roratnia odprawiana będzie w naszym kościele od poniedziałku do soboty o godz. 17:30. Pół godziny przed Mszą św. śpiewane będą godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny. Zachęcamy wszystkich do udziału a szczególnie dzieci! Chciejmy uczestniczyć w procesji z lampionami i w ten sposób kultywować tradycje.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy