Nabożeństwa parafialne odprawiane są: w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30. Zachęcamy do udziału!

Papieski Twitter

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa 2017

15. czerwca b.r. w kalendarzu liturgicznym obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa tzw. Boże Ciało.

W Polsce w związku z Uroczystością Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, poza uroczystą Mszą Św. odbywa się także procesja ulicami miasta do czterech ołtarzy. Przy każdym ołtarzu odczytywany jest stosowny fragment Ewangelii nawiązujący do tematyki Eucharystycznej. Z Bożym Ciałem ściśle związana jest także uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, która obchodzona jest w piątek po oktawie Bożego Ciała.

W tym roku uroczysta procesja przeszła ulicami ks. kard. S. Wyszyńskiego oraz P. Ściegiennego. Mszy Św. przewodniczył ks. proboszcz Marek Urban. Wygłosił także homilię w czasie której przypominał, że Bóg przychodzi do każdego z nas, do każdego naszego domu. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu Ciebie Boga wysławiamy, udzielone zostało błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem pod krzyżem misyjnym.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowania tej pięknej uroczystości. W szczególności dziękujemy mieszkańcom z ul. Wyszyńskiego oraz Ściegiennego, którzy przygotowali ołtarze oraz przystroili swoje mieszkania. Dziękujemy także Policji, która czuwała nad bezpieczeństwem.

Zachęcamy do przeglądnięcia bogatej galerii zdjęć .


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Polecamy