Nabożeństwa parafialne odprawiane są: w czwartek i sobotę o godz. 17:00. Zachęcamy do udziału!

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Komunikat w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną

[AKTUALIZACJA 5.11.2020]

Biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych. Dyspensa obowiązuje do odwołania.

W najnowszych komunikach Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie z 5 listopada 2020 r. znajduje się informacja o udzieleniu wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia w Mszach Świętych w niedziele i święta nakazane: „W związku z podjętymi decyzjami przez władze państwowe o nowych obostrzeniach i kolejnym ograniczeniu ilości wiernych mogących przebywać w świątyni (1 osoba na 15 m kwadratowych) Biskup Rzeszowski udzielił wszystkim wiernym dyspensy od obowiązku uczestniczenia we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Dyspensa obowiązuje do odwołania”.

Ponadto w komunikatach znajduje się informacja, że od 9 do 29 listopada 2020 r. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie będzie zamknięta dla interesantów. Wszelkie sprawy należy załatwiać telefonicznie lub drogą mailową (tel. 17 852 44 19, fax 17 852 17 83, email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Sąd Biskupi będzie nadal działać, realizując zaplanowane wcześniej przesłuchania i inne czynności procesowe.


Informujemy, że:

- Obowiązuje limit osób, mogących jednocześnie uczestniczyć w nabożeństwie, jednakże nie zdarzyło się jeszcze, aby wszystkie dostępne miejsca zostały zajęte. Zachęcamy zatem do fizycznego udziału w Mszach św. i nabożeństwach wszystkie osoby, które nie posiadają objawów infekcji.

- Wierni, którzy z różnych przyczyn nie są w stanie spełnić obowiązku niedzielnego (np. z powodu zbyt małej liczby miejsc dostępnych w kościele), powinni postarać się uczestniczyć w Eucharystii w dzień powszedni lub przynajmniej poświęcić odpowiednią ilość czasu na adorację eucharystyczną.

- W naszym kościele może przebywać na Mszy św. i nabożeństwie 150 osób.

- W kościele wierni mają zachowywać dystans 1,5 m osoba od osoby oraz zakrywać usta i nos (z wyjątkiem sprawujących kult). Na ławkach zaznaczone są miejsca gdzie trzeba siadać, aby zachować bezpieczny dystans.

- Osoby biorące udział w nabożeństwie poza kościołem (na zewnątrz) mają obowiązek zachować dystans 1,5 m oraz zakrywać usta i nos. Liczba uczestników nie jest ograniczona.

- Przepisy te obowiązują także przy pogrzebach, ślubach oraz na cmentarzach.

- Aby umożliwić uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej większej ilości wiernych, sobotnia wieczorowa Msza św. będzie z niedziel.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Oglądaj na naszym kanale

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu