Nabożeństwa parafialne odprawiane są w czwartek do Miłosierdzia Bożego oraz w sobotę nowenna do MB Nieustającej Pomocy o godz. 17:30.

Obserwuj nas

Papieski Twitter

Komunikat w związku z aktualną sytuacją odnośnie koronawirusa [AKTUALIZACJA - rekolekcje oraz nabożeństwa wielkopostne zostają odwołane]

komunikat kościół gorlice

W nawiązaniu do Zarządzenia Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski z dn. 12 marca oraz komunikatu Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie informujemy, że rekomenduje się osobom w podeszłym wieku; wiernym, którzy mają objawy infekcji (np. kaszel, katar); dzieciom i młodzieży szkolnej oraz ich opiekunom; a także osobom, które czują obawę przed zarażeniem pozostanie w domach i udzielenie dyspensy od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 29 marca. Jednocześnie zachęcamy, aby w tym czasie trwać na modlitwie osobistej i rodzinnej, a duchową obecność podczas Mszy św. i nabożeństw nawiązać, poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe.

Wszystkim wiernym, którzy będą w najbliższych dniach uczestniczyć podczas nabożeństw liturgicznych przypominamy o podstawowych zasadach:

- znak pokoju przekazujemy poprzez skinienie głową (bez podawania sobie rąk),

- istnieje możliwość przyjęcia Komunii św. na rękę - w tym celu należy na prawej dłoni położyć lewą dłoń, a następnie w obecności kapłana lub szafarza prawą ręką spożyć Ciało Chrystusa,

- nie korzystamy z kropielnic kościelnych, po wejściu do świątyni wykonujemy znak krzyża;

- cześć Krzyżowi Chrystusa oddajemy bez kontaktu bezpośredniego - poprzez przyklęknięcie lub głęboki skłon.

Jednocześnie informujemy, że Msze św. i pozostałe nabożeństwa odbywają się w zaplanowanym porządku. Jak głoszą biskupi "tak jak szpitale leczą choroby ciała, tak kościoły służą m.in. leczeniu chorób ducha, dlatego jest niewyobrażalne, abyśmy nie modlili się w naszych kościołach”.

Zachęcamy do nawiedzania świątyni na indywidualną modlitwę (wejście główne od schodów od ul. Wyszyńskiego), a także do trwania na modlitwie w domach i rodzinach.

Jednocześnie prosimy o zachowanie spokoju i nieuleganie panice. Zastosowane środki ostrożności mają charakter prewencyjny. Prosimy o dostosowanie się do zaleceń odpowiednich służb oraz Rady Ministrów.

Podajemy również przykładowe transmisje niedzielnych Mszy św.:

- godz. 7:00 | TVP 1

- godz. 9:00 | Program Pierwszy Polskiego Radia

- godz. 9:30 | TV Trwam

- godz. 13:00 | TVP Polonia


Aktualizacja 13.03.2020, godz. 23:30

W związku z wprowadzeniem przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do odpowiednich rozporządzeń informujemy, że:

◼ odwołujemy na czas trwania zagrożenia nabożeństwo Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej,

◼ planowane rekolekcje wielkopostne w naszej parafii zostają odwołane,

◼ odwołany zostaje również V Konkurs Palm Wielkanocnych,

◼ wizyty w Kancelarii Parafialnej ograniczamy do spraw pilnych,

◼ przypominamy o możliwości dyspensy od niedzielnej Mszy św. - odbywają się one zgodnie z porządkiem, jednak jednorazowo może przebywać w świątyni maksymalnie 50 wiernych,
◼ osoby, które nie będą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św., powinny trwać w łączności z Kościołem poprzez transmisje radiowe, telewizyjne i internetowe (m.in. godz. 7:00 i 11:00 TVP1, TVP Info, godz. 9:30 TV Trwam, godz. 13:00 TVP Polonia)
◼ codziennie po Mszy św. wieczornej (a w niedzielę o godz. 17:00) będziemy w świątyni odmawiać różaniec w intencji osób chorych, ich opiekunów, pracowników służby zdrowia. Prosimy, by w duchowej łączności z kapłanami, odmawiać tę modlitwę w rodzinnym gronie,
◼ prosimy o modlitewną łączność oraz zawierzenie losów świata Opatrzności Bożej.
Wiernych, którzy będą uczestniczyć w nabożeństwach w świątyni, prosimy o dostosowanie się do odpowiednich zaleceń, o których informowaliśmy wcześniej.


Pobieranie...

Pobieranie...

Pobieranie...

Nasze media społecznościowe

Transmisje z Jasnej Góry

Msze święte
Ewangelia na każdy dzień

Polecamy

Najnowsze galerie

Informacje Episkopatu